Волво Клуб - България

Full Version: Подмяна на термостат S80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
От два дена забелязвам че колата не загрява, тоест стрелката за температурата стои в долната половина.
Това ме навежда за първа причина подмяна на термостат. Затова ще помоля за инфо къде се намира и как се демонтира?
1. Ред за сваляне?
2. Ред за поствяне?
3. Някакви особенности които трябва да се съблюдават при демонтаж и монтаж?
И евентуално цени на термостат. Аз утре ще проверя за цена в МП но незнам дали не си заслужава да го купя и от друго място.
Предварително благодаря за някое инфо от колегите.
Ако напишеш за какъв двигател става въпрос ще ти изпратя инструкциите за смяна. В Мото Пфое обикновено са 2 пъти по-скъпи отколкото другаде. Ако няма да е Мото Пфое търси Wahler или Berh. При други марки има риск да сменяш няколко пъти. Аз се опарих от Gates и си взех от Moto Pfohe за да не експериментирам повече.
Ето тук съм/сме дискутирали моя термостат:http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...0%B0%D1%82
Вземи си от МП не са много скъпи, но пък знаеш какво слагаш. Това си е важен компонент.
joro74 Wrote:Ако напишеш за какъв двигател става въпрос ще ти изпратя инструкциите за смяна. В Мото Пфое обикновено са 2 пъти по-скъпи отколкото другаде. Ако няма да е Мото Пфое търси Wahler или Berh. При други марки има риск да сменяш няколко пъти. Аз се опарих от Gates и си взех от Moto Pfohe за да не експериментирам повече.

Жорко двигателят е 2.5 TDI S80 2001 ако м пуснеш инфо ще съм благодарен.
vesko Wrote:
joro74 Wrote:Ако напишеш за какъв двигател става въпрос ще ти изпратя инструкциите за смяна. В Мото Пфое обикновено са 2 пъти по-скъпи отколкото другаде. Ако няма да е Мото Пфое търси Wahler или Berh. При други марки има риск да сменяш няколко пъти. Аз се опарих от Gates и си взех от Moto Pfohe за да не експериментирам повече.

Жорко двигателят е 2.5 TDI S80 2001 ако м пуснеш инфо ще съм благодарен.
joro74 Wrote:
vesko Wrote:
joro74 Wrote:Ако напишеш за какъв двигател става въпрос ще ти изпратя инструкциите за смяна. В Мото Пфое обикновено са 2 пъти по-скъпи отколкото другаде. Ако няма да е Мото Пфое търси Wahler или Berh. При други марки има риск да сменяш няколко пъти. Аз се опарих от Gates и си взех от Moto Pfohe за да не експериментирам повече.

Жорко двигателят е 2.5 TDI S80 2001 ако м пуснеш инфо ще съм благодарен.
Още един път благодаря ти много. Вече го поръчах. За късмет има една бройка в София утре ще е тука и го сменям.