Волво Клуб - България

Full Version: Амортисьори ХС70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Ще съм благодарен, ако някой който е сменял амортисьори на ХС70, сподели опита си - каква марка и модел е сложил, доставчик, цени, впечатления ?!?
Нещата са доста скъпички при електронно регулиране на амортисьорите Sad
Това не са обикновените амортисьори, тяхната цена е около 250лв. на бройка без отстъпката, това го знам със сигурност защото си мислех че ми е повредена ел. системата за втвърдяване и проверявах вариантите за премахването й.
Здравейте. Аз реших първо да пробвам да ги ремонтирам и тогава да си купя нови, а и обичам да експериментирам. Затова ги направих сам и съм много доволен.
jak8101 Wrote:Здравейте. Аз реших първо да пробвам да ги ремонтирам и тогава да си купя нови, а и обичам да експериментирам. Затова ги направих сам и съм много доволен.
Колега би ли споделил повече подробности, какво ти коства, заслужава ли си и какъв е ефекта?
electronics Wrote:
jak8101 Wrote:Здравейте. Аз реших първо да пробвам да ги ремонтирам и тогава да си купя нови, а и обичам да експериментирам. Затова ги направих сам и съм много доволен.
Колега би ли споделил повече подробности, какво ти коства, заслужава ли си и какъв е ефекта?
Тъй като колегата не даде подробности как и защо, ще споделя моят опит. Преди около 20-ина дни при смяна на летните със зимни гуми забелязах, че единият от амортисьорите отзад вдясно е много омаслен и вероятно е изтървал. Исках да го сменя, но както стана дума по-горе в темата, цената му е доста неприемлива предполагам и не само за мен и за това реших да го рециклирам. Благодарение на мой познат който ме заведе при правилните хора това вече е факт. Самата интервенция не е сложна, но останах без кола за един ден, цената е 100лв. за двата като се сменя маслото в цилиндъра чийто вискозитет може да бъде избран индивидуално и вече в зависимост от това окачването става по-меко или по-твърдо по желание на клиента. Аз си избрах да бъде по-твърдо и ми вляха по-гъсто масло. След ремонта колата стана по-стабилна в завой икато цяло за сега съм много доволен Big Grin
Извинявам се че не можах да дам отговор на време.Аз ги отрязах много близо до свивката за семеринга извадих вътрешноста ,направих резба и метална капачка взех семериг и сипах трансформаторно масло защото е по рядко.А оригиналното е като вода сглобих ги и бях много доволен. а иначе на xc70 и s60,80 са едни и същи разликата е 2см. в стеблото под пружината,хода на всички е един и същ но заради тези 2см. не може да се събере предницата и седи разтворена.
jak8101 Wrote:Извинявам се че не можах да дам отговор на време.Аз ги отрязах много близо до свивката за семеринга извадих вътрешноста ,направих резба и метална капачка взех семериг и сипах трансформаторно масло защото е по рядко.А оригиналното е като вода сглобих ги и бях много доволен. а иначе на xc70 и s60,80 са едни и същи разликата е 2см. в стеблото под пружината,хода на всички е един и същ но заради тези 2см. не може да се събере предницата и седи разтворена.
Confusedhock:
Колега това което ти си направил според мен е неправилно най-малкото защото по този начин ще си прецакаш предните гуми. Съветвам те ако имаш възможност да си смениш амортисьорите за да не си съсипеш предницата а може и някоя по-голяма беля да направиш особенно зимно време :!:
electronics Wrote:
electronics Wrote:
jak8101 Wrote:Здравейте. Аз реших първо да пробвам да ги ремонтирам и тогава да си купя нови, а и обичам да експериментирам. Затова ги направих сам и съм много доволен.
Колега би ли споделил повече подробности, какво ти коства, заслужава ли си и какъв е ефекта?
Тъй като колегата не даде подробности как и защо, ще споделя моят опит. Преди около 20-ина дни при смяна на летните със зимни гуми забелязах, че единият от амортисьорите отзад вдясно е много омаслен и вероятно е изтървал. Исках да го сменя, но както стана дума по-горе в темата, цената му е доста неприемлива предполагам и не само за мен и за това реших да го рециклирам. Благодарение на мой познат който ме заведе при правилните хора това вече е факт. Самата интервенция не е сложна, но останах без кола за един ден, цената е 100лв. за двата като се сменя маслото в цилиндъра чийто вискозитет може да бъде избран индивидуално и вече в зависимост от това окачването става по-меко или по-твърдо по желание на клиента. Аз си избрах да бъде по-твърдо и ми вляха по-гъсто масло. След ремонта колата стана по-стабилна в завой икато цяло за сега съм много доволен Big Grin
Това нещо къде може да се направи
[/quote]Това нещо къде може да се направи[/quote] По принцип навсякъде където пълнят амортисьори, но ако не можеш да намериш къде, мога да съдействам, ще трябва да ги разглобиш и да ми ги пратиш, като ги направят ти ги връщам с наложен платеж,1 ден пълнене и 2 дни куриери общо 3 дни колата ти ще стой разглобена като има и едни 10 процента вероятност да не станат, но едва ли, така че прецени и ако искаш действаме. Другият вариант е идваш към 9 часа сутринта в Стара Загора , обаждаш ми се отиваме при майсторите те ти ги демонтират, пълнят и монтират за 4-5 часа и по живо по здраво Wink
Pages: 1 2