Волво Клуб - България

Full Version: Реле или... V70 II 2.5 TDI
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
От няколко месеца съм горд притежател на Волво (няма да казвам ,че марката просто е супер),но за съжаление има някой проблемчета,
който трябва да се отстранят.
Първият е следният:
Когато дам на контакт чувам ,че отзад ми цъка някое реле,и ми изчезват светлините (задни и предни) за части от секундата тръгват ,спират -
тръгват ,спират и така обикновенно на студена кола и първите 10-15 секунди.След това се оправя няма проблем,но вече взе да ми го прави
отвреме навреме и по време на движение. Дали губи маса някъде ?
Ако някой има идея нека сподели,има и други дребни питания но нататък за тях, засега това е най належащо.
Благодаря !
Коя година е колата?
Tisho Wrote:Коя година е колата?

2000г.
Мнение на не-специалист - щом ти "премигват" по няколко пъти в секунда не е загуба на маса - доста странно ще е да се губи и връща масата толкова често, виж ако е веднъж на няколко секунди по-бих се съгласил.
Прегледай си ключа за светлините.Wink
Tisho Wrote:Прегледай си ключа за светлините.Wink

В интерес на истината откакто пуснах поста,оттогава нито един път не ми е направило този проблем.
Направи ли го отново това прекъсване ,ще отворя и ключа за светлините да го видя,и най вероятно в него
ще е причината.
Ще пиша задължително за проблема след като разбера причината му.
Пиша отново,започна пак да го прави това прекъсване и то вече постоянно като дам на контакт за около минута,като прекъсват не само светлините,но и прозорците ,предната чистачка,и сигнализацията за незакопчан колан.От един приятел със същото волво ,размених само ключа за светлините,както ме бяхте посъветвали от горния пост,и с другия ключ пак прави същото ,но само 2-3 пъти и спира да прекъсва,много странно или трябва да работи или не.А като спре да цъка и си заработи нормално няма проблеми,само когато изключа и дам на контакт.
На диагностика нищо не зкарва като грешка по електрониката освен,че отвреме навреме губи връзка със задния модул ,като при това положение ми изчезва заключването на задните врати,и задната чистачка,другото нещо което взе да го прави е да забива грешка "srs airbag assistenza urgente" ,изчистваме грешката и на следващото палене при което почнат да цъкат светлините пак забива тая грешка,ако някой има идея каква може да е причината нека каже,че ситуацията е много неприятна.
"srs airbag assistenza urgente" - не е грешка,а съобщение към шофиора да отиде на сервиз и да се прочете истинската грешка...
всичко изброено горе заедно ли се проявява и винаги ли?
nik_dob Wrote:"srs airbag assistenza urgente" - не е грешка,а съобщение към шофиора да отиде на сервиз и да се прочете истинската грешка...
всичко изброено горе заедно ли се проявява и винаги ли?


В началото беше само прекъсването на светлините,после взе да излиза и съобщението с еърбега,дори и да се изтрие съобжението,при запалване на колата пак излиза това съобщение,някъде бях чел,че на задния модул с бушоните,имало бушон който ако го извадиш и изкарва това съобщение,което ме навежда на мисълта ,че щом ми изчезва и връзката със задния модул,компютъра сигурно отчита ,че този бушон не работи и затова да изкарва съобщението за еърбезите.Иначе 2-пъти вече махам клемата на минуса на акумулатора и задния модул с бушоните заработва отново,памет ли губи...нямам идея.
Гадаенето при колите не е от полза... (още повече НЕжигулите) Не можеш да регистрираш фирма и да забогатееш за 2 дена,ако до вчера си бил на полето.Отиди на сервиз.Поздрави и успех
Pages: 1 2