Волво Клуб - България

Full Version: Здравейте фенове на Волво ...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Наскоро и аз се сдобих с едно V70 2.4i, 20V, manual transmition, и какво ли още не по нея ... толкова екстри чак да те заболи главата Smile и като упорито магаре чета форума няколко дена и главата ми ще се пръсне от информация Smile

карам я вече от няколко дена, и впечатленията ми са много добри ... и преди съм карал Волва, но друго си е като е твоя Smile като всяка кола втора ръка си има разни забележки и кусури ...

след обстоен преглед на окачването в сервиз ме посъветваха да сменя предните тампони на предните носачи - това било слабото място на колата от към окачване и щяла да износва гумите от вътрешната страна ... купих си ги Smile сега иде ред на смяната ... да спомена че колата поне за следващите няколко месеца ще се движи НЕ по българските пътища.

имах проблем с фаровете ... при ръчна настройка на максимално вдигнати фарове пак светеха доста близо, но днес си поиграх и мисля че отстраних проблема ... ако някой има съвети да сподели ...

днес след по сериозно каране извън града се появи един теч на хидравлична течност от някаква връзка м/и металната тръба и гумения маркуч, там където е валцован, точно където тръбата слиза към картера на двигателя ... утре се надявам някакси да отстраня проблема, може би с пре-валцоване на съединението, ако има такова място в града ... теча не е сериозен но не търпи отлагане, и ако някой има друга идея да споделя ... няма гаранция че от морга същия няма да текне след време ...

предстой смяна масла, ремъци, ролки, филтри и всичките му там консумативи ... съвети приемам всякакви ...
а също така и монтаж на ГИ ...
снимки скоро ...
За монтаж на ГИ ако искаш мога да питам един съсед колко ще ти струва. Коя година е колата ? Избягвай ролки INA според мен е по добре SKF <!-- m --><a class="postlink" href="http://drive.bg/index.php?ModelId=14810&cPath=10116_10185">http://drive.bg/index.php?ModelId=14810 ... 0116_10185</a><!-- m -->
Масла и филтри може от тук <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=index">http://www.motorni-masla.net/index.php?main_page=index</a><!-- m --> ако си нямаш любима марка масло. Аз ти препоръчвам пълна синтетика на STATOIL и филтри MAHLE

Поздрави за покупката и много безаварийни километри.
Поздрави колега! Добре дошъл сред нас.
Добро утро колеги!

2002 по талон е колата, атмосферен двигател ... турбото е Убаво нещо, ама е капризно!

за ГИ-то съм се ориентирал към Софгаз, с/у ОМВ, ако някой има по добра оферта сега е момента Smile

за масла - 5W-30 или 5W-40? няма турбо но ще има много студени стартове зимата ...

а ролки мисля да си взема точно INA, но от Германия ... скъпи ама качествени Smile

да кажа на всички колеги - не знам и нямам опит за МФ, но повечето части които влизат в България, са или второ или трето качество. замислете се например, как едни накладки TRW, за старата ми кола например, тука струват 60 лева, а в Германия - 70 евро Smile и как при смяна само на накладки, спирането на колата се променя ... малко се отклоних от темата, за което се извинявам!

лек и успешен ден! отивам по задачки, по-късно ще пиша пак.
а някой да сменял предни дискове и накладки за този модел? споделете впечатления и оферти ... благодаря предварително!
Смолички, да не си от ВТ?
ДА Smile ... а ти кой си? гледам караш същото Волво ... обади ми се да се видим ...

имам проблем с регулацията на фаровете ... оказа се че механизмът който ги регулира ... някакси идва къс ... тази пластмасова кутия в която влизат кабелите за ел регулацията и има и един 6-то стенен накрайник номер 6 мисля ... та от тази кутиййка излиза едно зелено лостче с резба и глава на края - която се щраква в едно друго нещо което пък е закачено за гърба на рефлектора, в долната му част ... мисълта ми е ... има ли вариант да се разглоби тази машинка и да се изкара поне с един оборот това нещо или трябва да търся машинка с по дълга ос? и другия проблем който установих ... е механизма за лява/дясна регулация на шофьорския фар не работи, т.е. при опит за ръчна настройка ляво/дясно прескача ...