Волво Клуб - България

Full Version: Предстои ми смяна на ангренажен ремък, въпроси.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги, привет от САЩ. Наскоро взех едно Волво в70 2.4 Турбо 5 Цилиндъра. Колата е 2001 година на 139,000 мили...или грубо 230к км. Понеже вече я карам така повече от месец започнах да се наканвам да сменя ангренажния ремък с ролки и други подробности. Та накратко трябва ми вашата помощ под формата на съвети.

За начало искам да дам линк към ebay откъдето мисля да купя целия комплект за смяна и искам да помоля да хвърлите едно око да кажете пълен ли е комплекта, става ли за моята кола и с две думи дали има нещо друго което трябва да предвидя към смяната. Искам да поясня, че смяната ще стане в сервиз но искам аз да си занеса части, щото се опитаха да ме набутат за същите части да платя двойни цени. Та ето и линка -

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.com/itm/Fits-Volvo-Timing-Belt-Kit-with-Water-Pump-Pulleys-Gaskets-Brand-NEW-/230696645900?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AVolvo%7CModel%3AV70&hash=item35b697750c&vxp=mtr">http://www.ebay.com/itm/Fits-Volvo-Timi ... 0c&vxp=mtr</a><!-- m -->

Или това, не знам откъде идва разлика в цената обаче..

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.com/itm/Volvo-C70-S40-S60-S70-2-4L-2-5L-2-3L-1-9L-Continental-Timing-Belt-Water-Pump-Kit-/261041669837?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AVolvo%7CModel%3AV70&hash=item3cc74bc6cd&vxp=mtr">http://www.ebay.com/itm/Volvo-C70-S40-S ... cd&vxp=mtr</a><!-- m -->

Продължавам с въпроси, освен двете ролки..ремък и водна помпа...при смяната на Ангренажа отваря ли се капака на клапаните и дали ще имам нужда от закупуване и на такава гарнитура за капака на клапаните? Колко антифриз ще е нужен след смяната за да напълним до където трябва? Пропускам ли нещо?

Майсторите ми казаха ще на 2.4Т бензинов двигател като моя труда щял да бъде 3 часа за цялата манипулация...това звучи ли правилно? Абе с две думи съм много стреснат защото ме е страх да не влезе колата в сервиза и да запецнеме на средата и да няма мърдане...а и не искам да прецакам супер работещата и много кефеща ме количка. Моля помогнете с отговори, защото мисля до седмица да я вкарвам в сервиза. Последен въпрос...от две части...Като цяло смяната на Ангренажа, ролкоте и водната помпа на този модел кола и двигател "голяма наука" ли е? Всмисъл трябва ли майстора да е супер много в час или си е що годе проста процедура? Има ли нещо което да ме изненада неприятно докато се сменява ремъка което да задържи колата в сервиз, защото колата ми трябва общо взето същия ден...сутринта оставям, вечерта прибирам...така го мисля поне де.

Благодаря предварително за помощта колеги!
mr_gp4e това не е оригинално, т.е. не е genuine volvo. Може би би искал да сложил оригинални части когато става въпрос с timing belt and pulleys. Пробвай тези пичове fcpgroton.com, аз поръчвам от тях даже вчера поръчах за ХС70 някои неща. Понеже си във щатите може да пробваш и ipdusa.com. Аз не поръчвам от тях защото политиката им за международните пратки е супер тъпа. Те са в Орегон и Ванкувър е дето се казва от другата страна на реката и слагат сума ти такси. Добра са иначе, така съм чувал. Просто запомни като поръчваш - genuine volvo значи си е от Волво. Всичко останало е aftermarket, и ако стане нещо ще се сърдиш само на себе си. Там, дето давали не нам си кви гаранци и прочие е умряла работа, тя като се счупи колата... Естествено и оригиналната част може да поддаде има такива случаи сигурно, но вероятностите са различни. Друго да те посъветвам - защо не се свържеш и да видиш за Волво клубове в твоя район? Обикновенно членовете имат намаление за части при дилърите. Аз имам 15% при единия и 20% при другия тука но на последния цените са му малко по-високи така че все тая. Труда сигурно ще ти бъде към 400$, може и по-малко ама внимавай... Къде се намираш по-точно колега btw?
Колега още нещо - да внимаваш с бензиностанциите там ей. Зареждай само от BP, Mobil, Esso, и други реномирани, а пък тези дето са на чичо Пенчо или Джончо и не си ги чувал бягай от тях, нищо че са по евтини, то има защо :twisted: . Съвет де, ама ти сигурно си го знаеш Big Grin Поздрави
Още отговори:
Същия ден ще си вземеш колата. Направи си час, ако искаш да е за един ден, защото може да влезе на обед но да ч вземеш на другия ден след обед. Примерно. Затова запиши час. Смяната не е трудна, аз скоро ще сменям ремъка и предните семеринги на разпределитения вал. С една дума ако човек си разбира не е трудно. Отнема 4 часа, даже 4,5 с водната помпа. Ей да си вземеш оригинална части, смяната на този ремък и помпата е на 150 000км или на 100 000мили ако не се лъжа, затова няма смисъл да се циганиш дето се вика. Дай малко повече пари и карай, че там където си се кара яко :mrgreen: