Волво Клуб - България

Full Version: Какво означават тези 2 лампи на таблото
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Днес както си карах и светна тази лампа отляво дето е и колата загуби мощност и започна да трака като трактор и след 1-2мин лампата загасна и колата се оправи, а другата лампа свети постоянно. Колата е Volvo S40 1.9TDI 90 коня
Тази дясната май е за имобилайзера - т.е предполагам при теб е отстранен,за лявата- сякаш за ламбда сонда , ама не знам дали при този модел има.
Тази отляво е Check Engine , просто се използва символа ламбда и е за всякакви повреди по електрониката дето управлява мотора, отивай да я четат с тестер та да знаеш какво ти е дефектирало там за момент.
Имобилаизера е отстранен, а за другата лапма предполагам че е електромагнитния клапан е спрял да работи за момент, защото преди като я взех и той не работеше просто нямаше ток на буксата му и колата така тракаше и аз после я карах при един ел. майстор и той оправи този проблем и от тогава не съм имал проблеми по инсталацията надявам се да е било нещо инцидентно пък ако пак се появи същия проблем вече ще я карам на диагностика. Благодаря за вниманието колеги Smile