Волво Клуб - България

Full Version: Volvo C30 като втори семеен/градски автомобил
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги,

От известно време се заигравам с идеята да купя второ Volvo (вече имам XC60 което е основна семейна кола), което ще кара жена ми. В момента тя кара старичка Тойота Ярис, като цяло много безпроблемно возило но ми се ще да я кача не нещо по-сигурно. Оглеждам се за малка градска кола, същевременно качествено сглобена и надежна. От приблизително този клас гледах VW Golf, Audi A3, вкл. различни японци и корейци но на сърцето ми е C30-ката.

Та какво ви е мнението за Volvo C30 като втори семеен автомобил? Гледам 2D модела от 2008-9+. Основно тя ще я кара сама до работа, както и ще кара 2-те ни малки дечица на детска и на училище. Нещата които ме притесняват са:

1. колата е 3 врати (но пък се самоубеждавам че така купето е по-здраво) достъпа до задните седалки е затруднен
2. местата отзад са само 2
3. жена ми е с ръст около 160, Яриса и е много удобен но незнам дали ще намери удобна позиция в C30

Още не съм тествал колата, но пък изчетох достатъчно изчерпателни ревюта за достоинствата и като малък градски автомобил. Бих искал да чуя и вашите мнения от първа ръка!

Благодаря!
Возил съм се в такова, 1.80 м съм и купето беше добре. Изненадващо широко е за сметка на багажника. Това е единственият кусур, който видях - дамска чанта и ... за друго няма място.
Тази кола продава ли се вече във варианта с 5 врати,или още е само с 3 ?
joro74, мерси за мнението, малкия багажник не ме притеснява, във всички случай този багажник ще е по-голям от този на сегашната и кола Wink

@Пламен, само с 3 врати. Не съм сигурен дали изобщо ще я има във вариант с 5.

Отзиви от динамиката на бензиновите мотори - специално 1.6 и 1.8 имате ли?
Пламен Дянков Wrote:Тази кола продава ли се вече във варианта с 5 врати,или още е само с 3 ?

Въпроса ти ме накара да се разтърся из нета... Наистина, имало е такава концепция за C30, но със излизането на това:

[Image: 2013-Volvo-V40-4%5B2%5D(1).jpg]

Най-красивия хатч на пазара според мен, 5-вратото C30 се обезмисля.

Чакам мнения от колеги с C30.... Wink
RDRcontact Wrote:Здравейте колеги,

От известно време се заигравам с идеята да купя второ Volvo (вече имам XC60 което е основна семейна кола), което ще кара жена ми. В момента тя кара старичка Тойота Ярис, като цяло много безпроблемно возило но ми се ще да я кача не нещо по-сигурно. Оглеждам се за малка градска кола, същевременно качествено сглобена и надежна. От приблизително този клас гледах VW Golf, Audi A3, вкл. различни японци и корейци но на сърцето ми е C30-ката.

Та какво ви е мнението за Volvo C30 като втори семеен автомобил? Гледам 2D модела от 2008-9+. Основно тя ще я кара сама до работа, както и ще кара 2-те ни малки дечица на детска и на училище. Нещата които ме притесняват са:

1. колата е 3 врати (но пък се самоубеждавам че така купето е по-здраво) достъпа до задните седалки е затруднен
2. местата отзад са само 2
3. жена ми е с ръст около 160, Яриса и е много удобен но незнам дали ще намери удобна позиция в C30

Още не съм тествал колата, но пък изчетох достатъчно изчерпателни ревюта за достоинствата и като малък градски автомобил. Бих искал да чуя и вашите мнения от първа ръка!

Благодаря!
Колега, аз съм карал Ц30 2,5Т.Вози една идея по-твърдо от моето В50.Не съм от най-снажните (183 см) и ми се стори ОК.Отпред двете коли са идентични и място има - не мога да се оплача.Е, в С80 си е друго!
2-те места отзад и липсата на врати е по-скоро предимство когато сте с малки дечица Wink Малкия не се оплакваше от липса намясто отзад, не че много се е возил де!Предполагам почистването на автомобила отзад ще е по-трудно, заради липсата на врати, но това си е бял кахър!?

Това с намирането на удобна позиция в Ц30 беше ирония, нали?

По мое мнение този модел има само два недостатъка - малък багажник и кофти външен вид, с изкл. на предницата!Грозноватичка е, по мое мнение разбира се, но пък жените обикновено по такива си падат...Като се сетя за Туйнго, Ка, Ярис и прочее катъри, дето жените обожават :?
Здравей, колега,

бих казал, че Ц30 е доста широко вътре. 2.0Д двигателя, който мисля няма нищо обшо с Д2, е доволно динамичен.
За градско каране колата е удобна и по мое лично мнение доста маневрена. Возията е малко по-твърда, но според
мен в никакъв случай не е извън зоната на комфорта. Ако имаш желание да разгледаш/покараш - пиши ми л.с.
Колеги,

Благодаря ви за мненията!

Ev-V50, малкия багажник не ме притеснява изобщо, багажника на Яриса щом е достатъчен за моята жена, този на С30 ще е повече от достатъчен Wink За повече багаж и семейни пътувания ще се ползва XC60. Единственото ми притеснение е достъпа до задните седалки, но пък за малки деца това може да се окаже и плюс. Определено ми харесва това че Волво са откровенни с местата отзад и не са се опитали да набутат 5 както правят на този размер много други производители.

За външния вид - на мен определено ми харесва задницата, отличава се от тълпата скучновати автомобили. Даже смея да твърдя че по-старата предница - Волво олд скуул Wink повече ми допада от тази на новата C30 2012. Хората са казали, 'по вкус и по цвет....' Smile

За удобната позиция - не съм ироничен, просто не сме я тествали...Позицията седене в Яриса е много висока, докато при C30 се седи ниско (което на мен ми допада). Въпрос на пробно шофиране.

taz, мерси за предложението! Видях я твоята кола - чудесна е и идеално оборудвана и точно мотора, който ме интересува. Единствената ми забележка е към pearl java броните/прагове, което само по себе е много красиво но за нашата прашна среда (един колега казва: в БГ има два сезона - прашен и кален) - ще бъдат постоянно мръсни.

Идеалния вариант за мен е новото V40, но не ми се дават един куп пари за кола която ще прави 5-7К км годишно. По тази логика не ми трябва и дизел...но пък този пуст въртящ момент Smile))
Е то ако не е заради въртящия момент за тия километри няма много смисъл от дизел. Иначе да - предвид 40-ката, няма да има петврато C30, даже за сега няма и да има C30, защото го спират от производство. Aко наистина нямате проблем с обема на багажника, C30 си е ок, макар и със затруднен достъп до втория ред седалки...
Здравей и от мен,

аз като сериозен фен на Волво ще кажа, че щом 3те врати и малкия багажник не те притесняват, това е градския автомобил! Още повече, че тя щом ще се мести от Ярис на Ц30 ще е във възторг още от първия ден сигурен съм. Съвета ми е ако можеш да купиш 1.6D двигателя, дори ако в България има Driv E и старт/стоп качен на колата е перфектната комбинация. Разхода на гориво е уникално нисък а колата е супер пъргава.

Поздрави
Pages: 1 2