Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за резервна гума
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Защо с оригиналната 14' резервна гума може да се развиват максимум 80 км/ч?
Sasch Wrote:Защо с оригиналната 14' резервна гума може да се развиват максимум 80 км/ч?


Защото този тип резервна гума има за предназначение да те отведе до най-близкия сервиз, в който да си оправиш спуканата гума или да си купиш нова. А не като пукнеш гума да сложиш нормалната резервна и другия път като пукнеш гума да се чудиш какво да правиш. Самата гума е конструирана така, че максимално допустимата безопасна скорост е 80км/ч. Най-малкото в повечето случаи е различен размер спрямо гумите на колата. Все пак да летиш с гума по-тясна, по-малка, различен грайфер и предназначение не е от най-препоръчителните неща. Wink



Поздрави,
Иван
така е, но ако си сложа 2 еднакви за зимата не мисля че ще има проблем или греша?
Грешиш. Тегловният индекс на този рамер гуми не е подходящ за тази кола. Пълноразмерна резервна гума се е предлагала срещу допълнително заплащане. 14"ката с размер 175 се води 'патерица', не става за каране. Заради куката заварена на гумата тя не може да бъде балансирана.

За 14'' Волво дават размер 185/65/14, но при такъв размер не остава място за крика отстрани. При колите с истински гуми за резервна крика тропа в багажника.
175x65x15 и си мисля, че е и оргиналната
не се сетих да погледна кои ДОТ е
На джантата също има лепенка 80
А някой знае ли с какъв размер са оригиналните патерици? Аз хвърлих днес един бегъл поглед на моята резервна патерица и видях, че е с размер 125/90/15 и пише мах. 80км. и между другото никога не е ползвана седи си чисто нова!
jorkata66 Wrote:А някой знае ли с какъв размер са оригиналните патерици? Аз хвърлих днес един бегъл поглед на моята резервна патерица и видях, че е с размер 125/90/15 и пише мах. 80км. и между другото никога не е ползвана седи си чисто нова!


Моята мисля, че е абсолютно същия размер на Continental. Като нова е, направо лепи лепи. :mrgreen: Тя като цяло и тя и крика, че и инструментите до преди седмица и малко не бяха ползвани никога до сега. (т.е гумата все още не е позлавана де) :mrgreen: Дано и никога и на никой не се налага да ги ползва. Smile



Поздрави,
Иван
Да добавя, че имам и чифт бели ръкавици при ключа за джантите също неизползвани. Някой друг има ли такова нещо или това просто предния собственик си ги е сложил та да не се изцапа, ако му се наложи да сменя гума. Big Grin Big Grin Big Grin
Има има. Аз бях супер изненадан от ръкавиците. А при теб има ли и една малка отверка? :mrgreen: А някой също има ли един тъмно сив обръч(от стиропор или от нещо такова е), който в моя случай беше при резервната гума, но не мисля, че като цяло му е там мястото понеже като се сложи при резервната гума и малко надига капака.


Между другото се загледах сега какво съм писал по-горе за резервната гума. Моята е по-скоро с размерите, които dilana е посочил за неговата. 175/65/R15



Поздрави,
Иван
Отверка нямам, ама сив обръч при резервната имам и си пасва на мястото идеално, но аз съм с 125 ширина Big Grin
Pages: 1 2