Волво Клуб - България

Full Version: Данък за V40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,

за първи път пиша тук, а може и в бъдеще. Предлагат ми да взема едно V40 1999 г 2.0 към 160 коня доколкото разбрах. Може ли някой от София да сподели на колко отива данъка? Наплашиха, че ще е много.

Почетох из форума, но ще се радвам да обобщите с няколко реда на кое да обърна внимание при покупката. Имат ли типични проблеми тези автомобили. В няколко теми прочетох, като съвет да се отиде в Мото Пфое и те да й направят един оглед и всичко ще си покаже. Трябва ли да се запазва предварително някакъв час или се отива и го мятат?

Благодаря предварително.
240 лв, след като навърши 14 години става 170 лв. Това е 2.0 140 кс, 164 к.с ще е около 20 лв повече.
Здравей бъдещ колега!
Не знам какво разбираш под висок данък, но за кола 160 к.с. в София ще е около 300 лева, до 14 година на колата след което пада с окло 100 лева.За Варна 140 к.с. беше 275лв. след това стана 179лв. за миналата година.
За Мотото мисля че е с час, работи се по европейски.
По колата, трябва да пали от четвърт завъртане, в началото държи около 1100 оборота,след загряване оборотите падат на около 800, по таблото не трябва да светят никакви лампи(освен в ляво оранжева крушка която гасне след натискане на спирачката), да не тресе мотора, да няма излишни шумове, турбината да е наред, климатроника след 5-тата секунда трябва да започне да духа студено, като загрее колата температурата на антифриза да е около 85 градуса, ако педала на съединителя отделя горе и твърд значи е пътник, возенето е твърдо(спортно), не трябва да тропа и да хлопа, джантите да са алуминиеви и т.н.
Благодаря за отговорите до тук. Смятам, че 300 лв си е цифра. Но 170 бива Smile.

Благодаря и за съветите, на кое да се обърне внимание.
Моля за съвет.Познат я погледна ( понеже колата е във Варна) и общо взето всичко е ОК.

Единствено, след като е загряла и започнало да трака нещо. Според него е маслен повдигач и би трябвало да се оправи, като се смени маслото. Но не е сигурно. Някой имал ли е такъв проблем и какво се е случило? И въобще какво е мнението на по-разбиращите.

И се е оказало, че е 1998 г, не е 99. Като цена 2 500 лв как е? Питам съвсем, като лаик. Ще съм благодарен на съвети.
ops5 Wrote:Моля за съвет.Познат я погледна ( понеже колата е във Варна) и общо взето всичко е ОК.

Единствено, след като е загряла и започнало да трака нещо. Според него е маслен повдигач и би трябвало да се оправи, като се смени маслото. Но не е сигурно. Някой имал ли е такъв проблем и какво се е случило? И въобще какво е мнението на по-разбиращите.

И се е оказало, че е 1998 г, не е 99. Като цена 2 500 лв как е? Питам съвсем, като лаик. Ще съм благодарен на съвети.
Беж в превод БЯГААААЙЙЙ Wink
Колегата bg_tiger1978 има една налична V40 за продаване, ама се прави на скромен .... Tигре предложи на едно ЛС услугите си бре !!!!
npackoBko Wrote:Колегата bg_tiger1978 има една налична V40 за продаване, ама се прави на скромен .... Tигре предложи на едно ЛС услугите си бре !!!!
Извинете ме г-н Смокининг :mrgreen: :mrgreen: с нов аватар, но ако моята колица държах на всяка цена да продам бих я обявил и тук във форума, а доколкото сте запознат тя си седи кротко в автосалона и очаква ако никой не я подкара скоро, след време да вози бъдещото поколение :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
В по-горния си пост написах нещичко което всеки кандидат купувач след като го прочете ще му се изяснят нещата.

опс5, какво очакваш от такава кола?
И ако си прочел написаното какъв отговор очакваш?
Pages: 1 2