Волво Клуб - България

Full Version: Странични габарити...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте!Скоро си купих VOLVO V40 2002г.Не съм забелязал, че страничните габарити не светят(тези на броните).Въпросът ми е от къде се захранват с ток задните странични габарити-от задните стопове(габарити) или направо от двигателя на отделен бушон.Интерсува ме и за предните странични.Благодаря предварително...
Имаш изгорели крушки. Сменят се много лесно. Габаритчето се изважда от бронята с помоща на джобно ножче или дуго подобно. Подпъхваш го в единия край, изваждаш го и сменяш крушката. Ако потърсиш във форума има тема със снимки, успех!
Благодаря за отговора но това вече съм го правил-сложил съм нови крушки но уви.Просто съм пропуснал да го спомена в предния пост за което съжалявам.А за предните странични габарити даже ги няма и кабелите с фасонката-но там ще се оправя.Мисля да си пусна захранване от предните габарити.Интерсува ме повече задните странични къде са подвързани-към задните ли!?Благодаря още веднъж предварително...
+12VDC можеш да си вземеш от задния фар, или светлините на номера - лилава жица (премери я все пак). Земя можеш да си хванеш от където поискаш. По схема заден ляв side marker дели обща земя с лявата лампа на номера. Заден десен си има собствена земя. Предните два имат обща земя и вземат +12 от същата верига. Общо взето side marker-ите, двете крушки на номера отзад, както и задните фарове делят една верига +12V. Габаритите отпред са на отделна верига. Поне това виждам от схемата. За съжаление не мога да я публикувам.
bobysv Wrote:Благодаря за отговора но това вече съм го правил-сложил съм нови крушки но уви.Просто съм пропуснал да го спомена в предния пост за което съжалявам.А за предните странични габарити даже ги няма и кабелите с фасонката-но там ще се оправя.Мисля да си пусна захранване от предните габарити.Интерсува ме повече задните странични къде са подвързани-към задните ли!?Благодаря още веднъж предварително...
Би трябвало да ти седят буксите към които се включват габаритчетата.
Нека някои колега с в40 след 2000г да каже къде се намират,аз на моито още не съм сменял.
dilana Wrote:
bobysv Wrote:Благодаря за отговора но това вече съм го правил-сложил съм нови крушки но уви.Просто съм пропуснал да го спомена в предния пост за което съжалявам.А за предните странични габарити даже ги няма и кабелите с фасонката-но там ще се оправя.Мисля да си пусна захранване от предните габарити.Интерсува ме повече задните странични къде са подвързани-към задните ли!?Благодаря още веднъж предварително...
Би трябвало да ти седят буксите към които се включват габаритчетата.
Нека някои колега с в40 след 2000г да каже къде се намират,аз на моито още не съм сменял.



И на мен ще ми е интересно къде се намират. Замислил съм тия оранжевите да ги сменям с бели. А някой сменял ли е крушка за късите на десния си фар? :mrgreen:


Поздрави,
Иван
За задните странични габарити, левият се захранва някъде отзат - при мен натам отиват жиците. Взех волвото със свален габарит (счупен) и още не съм го оправил, вчера си взех лампички, но се оказаха 1.2 W. Както и да е, като се свали габаритчето, просто издърпваш жицата, докато се покаже буксата.
На десния фар му сменях крушката преди около месец, съвсем нормално се сменя, но аз съм с Н4.
на задните взимат от крушките на номера. има значение полеритета на крушката по единия начин не свети като я завъртиш светва.
Когато ги сменяш внимавай да не счупиш щипката с която е закрепено габаритчето към бронята, моите и 3 съм си ги сменял не е проблем.
Наистина буксите за предните стоят но го няма кабелчето от буксата до габарита-та въпросът ми е могат ли да се закупят само те?
То си върви с габарита.
Pages: 1 2