Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с уреда за измерване на температурата на водата
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Днес открих, че от термостата ми капе вода и отворих за да сменя гумичките и да го залепя със силикон след това го сложих отново и изчаках докато силикона стегне сипах вода и и всичко добре няма течове термостата си отваря обаче стрелката на водата се вдига веднага горе в червеното и свети лампата изгасих двигателя прегледах дали не съм откачил някоя букса, но всичко си беше закачено. Колата нито ври нито изхвърля вода явно проблема е някъде по инсталацията и се чудя дали е възможно като съм откачил маркучите да съм намокрил буксите и сега да дават накъсо и да ми прави така ? Благодаря предварително Smile Колата е Volvo S40 1.9TD
Твърде възможно е да е окъсил датчика.
Тези датчици обикновено са с отрицателен температурен коефициент т.е. при ниски температури съпротивлението им е голямо и обратно. Опитай да почистиш добре буксата и самият датчик отвън. Провери какво напрежение дава датчика когато стрелката ти е забила в червеният сектор. Друго за сега не се сещам а и с дизелите сме на вие!
Добре колега мерси все пак Smile