Волво Клуб - България

Full Version: С60 светеща лампа check engine при дърпане на ръчна
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
От няколко дена съм собственик на С60 2005 г. Днес за първи път ми се наложи да ползвам ръчната спирачка при спиране на по-голям наклон и с изненада установих, че когато дръпна ръчната светва оранжевата лампа check engine заедно с лампата на самата ръчна. Другото което ми направи впечатление е, че след това когато колата не беше на контакт, при дърпане на ръчната пак светва само лампата check engine . На дисплея няма никакви записани съобщения и индикацията с оранжевия триъгълник не свети. Имате ли представа от къде може да е проблема и евентуално решение.
Предварително Благодаря
Можеш да си погледнеш спирачната течност, както и доколкото знам ръчната е с отделни накладки (може и да бъркам)....
Едва ли спирачнната течност има нещо общо!
Ръчната категорично е на отделни накладки от крачната !

Иначе и на мен ми е твърде интересно какво ще излезе , много малко вероятно ми се струва при активиране на ръчната някъде напред по таблото да става преплитане на кабелчета и да светва check, ама знае ли човек...
Страничен ефект от неграмотен опит да се върне километража... Wink
Преди време имаше едно S60 с подобни светлинни ефекти.
Там беше дърпаш ръчна и светва лампата за маслото.
Tisho Wrote:......
Преди време имаше едно S60 с подобни светлинни ефекти.
....

Ми Коледа идва , украса някаква няма да е излишна........ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: