Волво Клуб - България

Full Version: BCM (Brake Control Module) - Volvo S80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте Колеги,

Някой има ли представа как функционира този BCM (Brake Control Module) и дали може да се ремонтира?
Инсталирах си VADIS и попрочетох малко в него, но за съжаление не ми стана много ясно.
Проблема ми е следния - Копчето за DTSC на модула за климатроника не сработва.
От МотоПфое казаха, че проблема е в модула за климатроника, но май не е от там ... във VADIS пише, че ако BCM (Brake Control Module) открие проблем с някое от колелата остава задължително включен. Един съсед има универсален тестер, който закача и моето Volvo и на него излиза, че BCM-a не може да отчита данни от предно ляво колело (проблем в комуникацията с датчика).
До тук добре, но след проверка се оказа, че датчика си работи и кабела влиза в ABS-a и той си работи нормално.
Имах си проблеми със спирачките и сега след като смених накладките се позагладиха, но все пак е притеснително системата ти за стабилност да не работи като хората.

Някой има ли по-дълбок поглед над тези неща?

Предварително благодаря!
bokosama Wrote:Здравейте Колеги,

Някой има ли представа как функционира този BCM (Brake Control Module) и дали може да се ремонтира?
Инсталирах си VADIS и попрочетох малко в него, но за съжаление не ми стана много ясно.
Проблема ми е следния - Копчето за DTSC на модула за климатроника не сработва.
От МотоПфое казаха, че проблема е в модула за климатроника, но май не е от там ... във VADIS пише, че ако BCM (Brake Control Module) открие проблем с някое от колелата остава задължително включен. Един съсед има универсален тестер, който закача и моето Volvo и на него излиза, че BCM-a не може да отчита данни от предно ляво колело (проблем в комуникацията с датчика).
До тук добре, но след проверка се оказа, че датчика си работи и кабела влиза в ABS-a и той си работи нормално.
Имах си проблеми със спирачките и сега след като смених накладките се позагладиха, но все пак е притеснително системата ти за стабилност да не работи като хората.

Някой има ли по-дълбок поглед над тези неща?

Предварително благодаря!

То за моженето - може. Но сигурен ли си, че наистина сензора не е предал богу дух?
Как го тествахте?
Разменихме го с този на колега от V70 D5 2003.
Мерен е сигнала му с осцилоскоп, кабела е прегледан от началото до края - даже не е и одраскан.
АБС-а сработва за това колело.
Щеше да е добре да е датчика ...
bokosama Wrote:Разменихме го с този на колега от V70 D5 2003.
Мерен е сигнала му с осцилоскоп, кабела е прегледан от началото до края - даже не е и одраскан.
АБС-а сработва за това колело.
Щеше да е добре да е датчика ...

Кофти...
Тези модули са малко тегави за ремонт, но може да се опитам да направя нещо по въпроса ако искаш?
Ами не те ли изтормозих достатъчно вече Sad
Мислех си да отида и да си купя от една морга един нов и да си го сменя.
Ето едно видео как се сменя, на което човека не прави никакво препрограмиране на машинката ...
Дали ще стане и на моето от 2002?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.youtube.com/watch?v=VA4SV1h80MY">http://www.youtube.com/watch?v=VA4SV1h80MY</a><!-- m -->
Колеги,

Само да кажа, че се разходих до една морга с Volvo S80 D5 2004 Automatic и пробвах да монтирам неговия блок.
Нъцки - не става. Казва че блока не работи. Или съм абсолютен късметлия и съм уцелил изгорял блок или просто на по-новото Volvo компютъра е по-различен от старото.
Само не разбрах за какъв ресет говори "майстора" - 5 пъти закл./откл.?
bokosama Wrote:Колеги,

Само да кажа, че се разходих до една морга с Volvo S80 D5 2004 Automatic и пробвах да монтирам неговия блок.
Нъцки - не става. Казва че блока не работи. Или съм абсолютен късметлия и съм уцелил изгорял блок или просто на по-новото Volvo компютъра е по-различен от старото.
Фейслифтът различен ли е по карантия? Парт номерът друг ли беше?
Аз преди време имах проблем с АБС-а.Купих един от една морга-не става,после друг(абсолютно същия със същите номера по него) пак не става,тогава моят майстор закачи колата и установи,че софтуера е различен(нищо друго всичко друго е еднакво).Добре че на мен ми беше прецакан хидравличният блок,та успях да върна в моргата електронният.Майстора каза че може би ще може да му смени софтуера,но на мен не ми се наложи.Иначе в МОТО-ПФОЕ питах Деан дали могат да препрограмират подобни неща и той каза че се опитват,но не винаги става.В нета намерих някакъв сервиз в Горна Баня,където пишеха че препрограмират АБС-и и подобни неща,но никога не съм ходил там и не знам дали е истина.Колата ми е ВОЛВО 2.4 Д5 2003г. по регистрация,а според ВАдис,МОТО ПФОЕ и майстора ми е 2004г.Ако искаш мога да те пратя при моя майстор и със сигурност ще ти каже какъв ти е проблема,а може и да го реши.
bokosama Wrote:Здравейте Колеги,

Някой има ли представа как функционира този BCM (Brake Control Module) и дали може да се ремонтира?
Инсталирах си VADIS и попрочетох малко в него, но за съжаление не ми стана много ясно.
Проблема ми е следния - Копчето за DTSC на модула за климатроника не сработва.
От МотоПфое казаха, че проблема е в модула за климатроника, но май не е от там ... във VADIS пише, че ако BCM (Brake Control Module) открие проблем с някое от колелата остава задължително включен. Един съсед има универсален тестер, който закача и моето Volvo и на него излиза, че BCM-a не може да отчита данни от предно ляво колело (проблем в комуникацията с датчика).
До тук добре, но след проверка се оказа, че датчика си работи и кабела влиза в ABS-a и той си работи нормално.
Имах си проблеми със спирачките и сега след като смених накладките се позагладиха, но все пак е притеснително системата ти за стабилност да не работи като хората.

Някой има ли по-дълбок поглед над тези неща?

Предварително благодаря!
Така!Първо като не работи бутона защо мислите 4е не работи dstc?Второ ако не работи сензора,не работи и целя BCM,тоест няма abs function,Бутона е само за излю4ване на функцията,не играе никаква друга роля.Ако има проблем в системата свети съобщение на таблото...има ли?
Pages: 1 2