Волво Клуб - България

Full Version: Странно поведение на нивомера за горивото
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
На V40-ката нивомера започна да се държи странно. Бях заредил до капачката и стрелката си показваше над 60л. както обикновено. След като изгорих около 5л. напълних пак до капачката, но стрелката не мръданна от 60 литра, както показваше преди заредя, а като продължих да карам тя също слизаше на долу все едно в резервоара имаше 60л, а не е пълен. След като изгорих още около 5 литра пак напълних до капачката, но стрелката пак не мръдна на горе и си седеше на на 55л., колкото беше преди да сипя горивото. Сега с карането стрелката продължава да си се движи на долу все едно последните 2 пъти не съм сипвал в този резервоар?! Колата няма бордови компютър и не показва разхода, а двигателя е 1.9 TDI 95 коня. Някой да има идея от какво може да е това?
Като отвориш където е поплавъка и датчика, ще останеш доста учуден от количеството боклуци събрали се там, като се има в предвид висококачестенните горива отговарящи на какви ли не стандарти...

И аз го имам същия проблем от около месец - чистени са за последно преди 3 години. По някое време като нямам какво да правя ще ги отворя и почистя отново(на S80 са два сензора и два поплавъка)...
Въпроса е, че при мен не е спрял на едно място. Стрелката отчита, че се хаби гориво, но не отчита, че се налива. Ако поплавъка е зацепил на 55л. то стрелката не би трябвало да мърда когато има между 65 и 55 литра в резервоара и би трябвало да отчита чак след като слезе под 55л, поне така си мисля аз. Но тя продължава да работи буквално все едно последните 2 пъти не съм сипвал гориво в този резервоар.
Здравей колега, не се притеснявай от този проблем, все пак показаното от стрелката не е точно, а по-скоро указателно. Карай си спокойно и си свиркай.
Persizi Wrote:Въпроса е, че при мен не е спрял на едно място. Стрелката отчита, че се хаби гориво, но не отчита, че се налива. Ако поплавъка е зацепил на 55л. то стрелката не би трябвало да мърда когато има между 65 и 55 литра в резервоара и би трябвало да отчита чак след като слезе под 55л, поне така си мисля аз. Но тя продължава да работи буквално все едно последните 2 пъти не съм сипвал гориво в този резервоар.

Точно. И при мен като напълня резервоара не ми отчита вътре, че е пълен. Wink
Tisho Wrote:Като отвориш където е поплавъка и датчика, ще останеш доста учуден от количеството боклуци събрали се там, като се има в предвид висококачестенните горива отговарящи на какви ли не стандарти...

И аз го имам същия проблем от около месец - чистени са за последно преди 3 години. По някое време като нямам какво да правя ще ги отворя и почистя отново(на S80 са два сензора и два поплавъка)...

Свиркай като започваш процедурата че и на мен ми писна при празен резервоар да ми показва че имам четвърт гориво Cry
Една компактна 5-литрова туба с бензин или дизел в багажника,за да е мирна главата на шофьора.
Пламен Дянков Wrote:Една компактна 5-литрова туба с бензин или дизел в багажника,за да е мирна главата на шофьора.

Само това ми липсва там... :roll:
Tisho Wrote:
Пламен Дянков Wrote:Една компактна 5-литрова туба с бензин или дизел в багажника,за да е мирна главата на шофьора.

Само това ми липсва там... :roll:
Именно Smile Аз решавам проблема пълнейки резервоара до горе Smile
BFal Wrote:
Tisho Wrote:
Пламен Дянков Wrote:Една компактна 5-литрова туба с бензин или дизел в багажника,за да е мирна главата на шофьора.

Само това ми липсва там... :roll:
Именно Smile Аз решавам проблема пълнейки резервоара до горе Smile
Ами и аз винаги съм така, обаче преди месец страшен номер ми погоди тая ... :lol:
Наливам до горе, правя 300 км. градско из Сф, от там до Пловдив и обратно и почти пред Сф на магистралата при показване на борда за среден разход 7.9 и остатък за каране 200 км. плюс стрелка на нафтата сочи три-четири деления от червеното, светнаха всички лампи както карам и колата изгасна да го е ....
Добре че зад нас Ого1 спаси положението та наливах с тубата :lol:
Pages: 1 2