Волво Клуб - България

Full Version: Червен удивителен...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колеги дайте съвети-днес забелязах че ми свети червен удивителен на дисплея-като я угася и запаля някой път не свети после свети.Дайте съвети какво да правя и от какво може да е.Благодаря предварително...VOLVO V40 2002г.
Виж си нивото на спирачната течност, а при възможност прегледай накладките.
Виж първо дали не ти е дръпната ръчната и продължи както те е посъветвал колегата от горния пост!
Или отиди на спец да ти погледне предните дискове(консуматив са).Огледай за теч около долната помпа на съединителя(малко вероятно).В никакъв случай не бързай да доливаш течност в казанчето преди да ти погледнат дисковете и накладките, защото ако са те и си долял, като се разтворят спирачните апарати ще трябва да изливаш.
Значи сега погледнах разшерителното казанче и вътре няма антифриз-може ли да е от това и къде може да е отишъл-теч нямам със сигорност
Може и да има теч, но да капе някъде по двигателя и да се изпарявя докато караш.... по-лошия вариант е да е в двигателя...тогава :? :x Wink
bobysv Wrote:Значи сега погледнах разшерителното казанче и вътре няма антифриз-може ли да е от това и къде може да е отишъл-теч нямам със сигорност

Мисля че се бъркаш нещо,а колегата имаше предвид казанчето за спирачна течност. Виж снимката и се ориентирай кое какво е. На всяко казанче има показано къде е минимума и максимума за течност с изключение на това за чистачките.
Колега, този удивителен е свързан единствено и само със спирачната система на автомобила и сигнализира за- дръпната ръчна спирачка, ниско ниво на спирачна течност или износени накладки. Ниското ниво на антифриз в разширителното казанче е друг проблем. Но от последният ти пост разбирам, че не си много наясно с оборудването на двигателя и системите, които трябва да се обслужват периодично! За това най- доброто решение за теб ще е да посетиш сервиз където да ти прегледат колата и да ти обяснят на място, кое точно за какво е и какво се налива и докъде. Успех!!! Big Grin Big Grin Big Grin
Благодаря за съветите на всички...
И аз да добавя малко, че имам същия проблем - при мен се появява само на студен двигател и то само като минавам по неравности (по точно, когато колата се разклати повечко, при бавно минаване през големи дупки). какво може дае, спирачната течност е на средата между мин и макс
Pages: 1 2