Волво Клуб - България

Full Version: стоп светлини volvo v70
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
при натискане на съединител светят стоп светлини. VOLVO V 70 TDI 1999г.
При напомпване няколко пъти на педала на спирачката , натискам съединителя и стоп светлините не светят. Възможхо ли е да е break pedal sensor на сервото ?
Мисля, че трябва да екранираш оптично магнитния датчик на спирачните апарати и ще се оправи проблема... :roll:

Това спам ли е или какво? :evil:
поясни на по обикновен език - да екранираш магнитен датчик.Къде се намира този датчик и какво се прави. И НЕ Е СПАМ .
rais Wrote:поясни на по обикновен език - да екранираш магнитен датчик.Къде се намира този датчик и какво се прави. И НЕ Е СПАМ .

Ами две еднакви мнения, едното с картинка на която пише сайт... Длъжен бях да попитам. Wink

Та сега сериозно:
Като се закачи на диагностика на кой от двата сензори записва грешки?
Довечера ще погледна схемите да го видим при дефект дали може да прави така или някой е ровил и връзвал кабели.Smile
Извинявам се.Не пиша често и първият път забравих да добавя снимка.Благодаря ,че ще провериш.Утре ще опитам да го сменя с друг сензор и ще видя дали ще има резултат.Ще пиша какъв е резултата.
Днес смених сензора.Cruise control се появи за момент и след изключването му не работи при повторно включване. При натискане на съединителя стоп светлините в началото не светят и след няколко натискания отново светят.При напомпване на спирачният педал 10 пъти са ОК и след това пак светят.Не съм го закачал на диагностика.От 3 години откакто я имам никой не е ровил и връзвал кабели.Cruise control работеше и отскоро при силно натискане на спирачката светваше лампата на таблото и cruise control отказваше.След известно време проработва и лампата изгасва.Видимо 2 сензора на педала на съединителя и спирачката са ok.Ako можеш да помогнеш ще съм благодарен.
Интересно. Виж това на което се държат датчиците, да не би да има някъкъв луфт.
Електрически не би трябвало да може да се получава това.
Отделни вериги са.
Много пъти ги оглеждах. Пръсках клемите с вд 40. Изглеждат здрави,няма разхлабени или оголени кабели.Ще трябва да се прочете .Къде е възможно освен МП ?