Волво Клуб - България

Full Version: Зов за помощ!!!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги!!! Както виждате притежавам ХС90 от известно време и днес сутринта го изкарах от гаража без проблем,занесох децата на училище,но като отивах на работа ми направи впечатление,че нещо ми светна на таблото и изписа нещо на италиански, понеже софтуера на колата е на италиански.Става въпрос че светна жълтото триъгълниче за внимание което е и изписа нещо от рода на "sistema inteligenza poct." и още дума след рост,която не успях да запомня.Някой може ли да ми каже за какво става въпрос и какво трябва да направя, понеже нямам почти никакъв опит в тази област???
Нон стоп ли свети или само за малко е светнало ? Ако свети още вземи го снимай Smile
Опитай с Гугъл преводача. Явно не цитираш добре съобщението защото излиза -пост разузнавателна система-.
Грешката е моя-неволно съм ви заблудил понеже не съм запомнил правилно това което ми изписа.А то е следното:"sistema motore rich.assistenza"-доколкото успях да разбера това е някакво предупреждение защото сега пък изгасна.Триъгълникът светеше в жълто като аз успях да разбера, че е опасно ако свети в червено.Но ако някой има идея да ми каже какво означава това и какво трябва да правя,защото ако отида в МП със сигурност ще бъда набутан, а ако не се налага и мога сам да оправя нещо-защо не.Ще съм благодарен на всички,които ми помогнат!!!
ако има залози на нафта или бензин ти е колата - аз съм за първото ... Wink

шегичка - дай повече инфо колега
дизел е колата,но наистина не разбирам какво става-наистина бих искал някой да ми обясни ако може и ако действително имам проблем да ходя да търся помощ.Нищо не се е променило в колата-нито звука,нито движението,нито нещо специфично ми направи впечатление-както само си светна,така сега само си изгасна,ама не се знае докога...
Колега, няма как да ти помогне някой от форума ако разчиташ само на емоционалността. За да искаш компетентна помош, та макар и през нета, трябва да дадеш компетентно обяснение - автомат ли си, кога си купил колата, сменял ли си филтри, масла ... те такива работи
XC 90 караш, я се стегни Wink
колата съм я купил преди около месец от МП-ремаркетинг.Преди да я взема и е сменено маслото на двигателя, маслото на скоростната кутия,ремъци и филтри, както и някакъв датчик според сервизната книжка,заверена в МП-София.А иначе колата е Д5,185 коня,дизел,автомат.Именно поради това,че всичко е сменено съм учуден на реакцията на колата и се чудя какво всъщност иска, а не прося милостиня.Просто ще бъда благодарен ако някой ми помогне и ми спести разкарването до МП, тъй като аз съм от малък град където няма представителство и сервиз и трябва да отида до поне 120 км-Русе или Варна, което за мен е свързано с време най-вече.
На лявата ръчка за мигачите и фаровете има едно централно копче на което пише "READ" и като го натиснеш дава съобщенията и може спокойно да си ги прочетеш. Интересно е за кола която е продадена от МП да е на италиански, моята е купена от там, върната от лизинг и е на английски. Двигателя и част от системите, като автомат, АБС и т.н. може да се четат и от друг сервиз различен от МП стига да "чуват петела". Но щом е светнало и след това е угаснало може да е било само някакъв временен проблем, така че карай и ако светне пак върви да ти прочетат грешките - те се запаметяват.
При мен така ми се получава понякога когато се задави от прекалено форсиране и влиза в авариен режим. Трябва да загася колата и след новото запалване се изчиства грешката. При теб щом казваш, че няма никакви промени по работата на двигателя просто трябва да я закачиш на комп за да се види каква грешка дава точно. А и в МП не дерат кожи за диагностика - някъде към 40 лв. ще е да ти диагностицират проблема ...
Pages: 1 2