Волво Клуб - България

Full Version: Колата гасне на газ и бензин
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

Лятото си сложих АГУ на колата.Два месеца нямаше никакъв проблем и след това се започнаха едни мъки.
Проблема е следния докато си я караш светва лампата за ламбда сондата и след малко колата загасва,втърдява педала на газта и няма палене поне 10-15 мин.Когато го направи за първи път ходихме при газаджиите и те казаха настройки(уж ги оправиха),след като го направи за втори път пак я закарахме и те смениха цялата с-ма,защото се съмняваха за дефектен компютър.Но уви не се оказа това.След това ходихме при друг майстор и човека при диагностика каза,че дава грешка термо датчика.Изчистия уж я оправи но след 2часа пак угасна,пак я закархе седя повече от седмица при него.Когато я взехме каза,че при него си е работила нормално не е гаснела няма проблеми не дава никакви грешки.Взех я и след 500м колата пак умря,айде пак при него,пак висене 3-4 дена на колата в сервиза.После каза,че имало проблем с датчика на коляновия вал,сменихме го него.Колата си работи 3-4 дена нормално и пак започна с тези номера.И сега си седи пред блока защото не знаеш в кой момент ще те остави я в някое задръстване,я на някой светофар.
Някой ако има идея за какъв проблем става въпрос,ще съм много благодарен за инфото.Или кажете някой майстор който да може да я оправи.
Колата е S40 96г 1.8 инжекцион.
АГУ-то обикновена ли е или ГИ? Гасненето при каране на газ ли се получава? На бензин има ли го този проблем?
Намирисва ми на калпави газмени! Дай повече инфо!
ico_kosara007 Wrote:АГУ-то обикновена ли е или ГИ? Гасненето при каране на газ ли се получава? На бензин има ли го този проблем?
Намирисва ми на калпави газмени! Дай повече инфо!
Ей, Цосарчооо, ти заглавието прочете ли го? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
АГУ-то е ГИ и на бензин го прави същото.