Волво Клуб - България

Full Version: S40-не работят потенциометри VOLUME+TUNING+бутоните
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Моля за помощ. Не работят тези дадени неща в темата (от половината платка нагоре). А долните 2 потенциометъра за Вентилатора и Температурата работят (и въобще половината платка надолу работи). Колата е Volvo S40/1,8/бензин/2005та година.
,,... Лично моята кола имаше подобен проблем - като се застудеше и половината копчета преставаха да реагират ( не можех да сменям станциите на радиото, да превключвам от тунер на ЦД или да вадя диска от чейнджъра, да регулирам климатика и т.н.). Проблема се оправяше автоматично като температурата снанеше + 4-5 градуса отвън :-). Проблема се реши като смених целия модул.''
За това говориш предполагам. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/Volvo-V50-S40-Centre-Console-Control-Panel-With-Heated-Seats-2008-Model-/121026972698?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1c2dc50c1a">http://www.ebay.co.uk/itm/Volvo-V50-S40 ... 1c2dc50c1a</a><!-- m -->
да, благодаря....точно за товаSmile))ще го поръчам от там...колегата знае как....
Ако го поръчваш, то тогава по-добре си вземи модула който е след фейслифта от 2008 г - този с металния обръч на копчетата.Аз поне още не съм видял копчета от старите без да са им накъсани гиумичките. Цените са едни и същи.
ахааа....това е добра идея....благодаря ти пак...
Какво ще кажете за RATIOMETRIC VOLTAGE TRANSMITTER AM417, където е вероятната причина за температурния отказ на платката.....
niki220 Wrote:Какво ще кажете за RATIOMETRIC VOLTAGE TRANSMITTER AM417, където е вероятната причина за температурния отказ на платката.....

Едва ли проблема е в този чип. Това е прецизен операционен усилвател за мерене на термодвойки и термистори. С две думи -> ползва се при меренето на температурата в купето.
Светят ли копчетата.
Свали ли таблото да видиш дали няма студена спойка по платката или видим дефект.
Ако още не си го свалил аз имам тема за смяна на светодиодите и съм описал как се сваля.
brad Wrote:Ако го поръчваш, то тогава по-добре си вземи модула който е след фейслифта от 2008 г - този с металния обръч на копчетата.Аз поне още не съм видял копчета от старите без да са им накъсани гиумичките. Цените са едни и същи.

Всичките имат проблеми с гумичките от 2004-2007 и се олющват рано или късно. Моите още на първата година, но ги смениха гаранционно в МП. Мисля че се продават отделно ако ти е мерак може да си ги вземеш.
Pages: 1 2