Волво Клуб - България

Full Version: VOLVO S 40 1998г. ГОРИ : 22 ГАЗ / 13 БЕНЗИН СМЕСЕНО HELP !
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте,
Имам огромен проблем с volvo s40 .. 98г.....

Разхода е огромен:
Газ. 22 на 100 ГРАДСКО..
БЕНЗИН СМЕСЕНО КАРАНЕ :12 ЛИТРА ...

Моля помогнете ...
Смени си консумативите като филтри и свещи и засечи отново.
След като си смениш вьздушният филтьр и филтрите на ГИ,иди да ти направят диагностика и реглаж на ГИ!Последното се прави за 5 мин.!
Разхода на бензин за тази кола в това време, може да се приеме за нормален :!:
Сменил съм всичко ...нещо дурго е ..

Колата е минавана на Реглаж 2 пъти..


Нещо друго е...

Този разход на бензин го даде преди 2 седмици..
Ако върви нормално и не свети лампата за 'ламбдата' най-вероятно има скъсан вакумен маркуч и смуче въздух. Ако не върви нормално опиши как върви.
joro74 Wrote:Ако върви нормално и не свети лампата за 'ламбдата' най-вероятно има скъсан вакумен маркуч и смуче въздух. Ако не върви нормално опиши как върви.


Това е един от най-вероятните варианти за неизправност...Ако дърпа въздух, ще му променя и заданието на компютъра и от тук ще има обогатяване на горивната смес / по-висок разход, бързо смъкване н масления филм и так далее/..
Иначе НЕ Е прав БГ Тайгър...Разходът НЕ Е нормален, за малка кола като Волво С40, първа генерация...
Моята 1700 кг. талига Аудси А6, с шестак двигател 2.4 V6 на градкско сега зимата в София дава разход 14литра нса 100 км....А е бая по-тежка кола....
Двувалка е .. и върви много ... НА ГАЗ 170..

НЗ КАКЪВ Е ПРОБЛЕМА...
Razsipnik Wrote:..
Иначе НЕ Е прав БГ Тайгър...Разходът НЕ Е нормален, за малка кола като Волво С40, първа генерация...
Моята 1700 кг. талига Аудси А6, с шестак двигател 2.4 V6 на градкско сега зимата в София дава разход 14литра нса 100 км....А е бая по-тежка кола....
Андрюха, не ми говори глупости. Ти най много плака от разхода на твоята 40-ка. Моята също харчеше толкова горе долу при такива метеорологични условия. За Аудито няма да говорим, защото и при мен С 80-ката тежи като Аудито и в това време ми дава разход 13/100, а лятото е 10/100. ГРАДСКО, Капиш :?: Весела Коледа, на теб и всички колеги Wink
12 градско си е нормален за задръстено градско, особено се минават 10 км за един час. 170 км/ч нищо не означава, питах за 'замисляне' при подаване на газ, притрисане, високи обороти на празен ход, миризма от ауспуха и такива работи. Със 170 мога да засиля и Жигула на 3 цилиндъра ако си го поставя за цел, но това не означава, че Жигулата е кола.
Pages: 1 2 3