Волво Клуб - България

Full Version: help-висок разход на масло
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги Smile
От май месец сам собственик на Волво В40 1,9 DCI 85kw 2001г , както автомобил много ме кефи , но доливам 2л масло на 3500 км.
Маслото е Statoil 10w40 за дизелови двигатели.
1.Някой от Вас има ли информация според производителя колко масло би трябвало да харчи този автомобил?

п.с Автомобилът е на 233000 км.

Весели празници Big Grin Big Grin Big Grin
А чувстваш ли ,че е спъната във вървежа или си върви по старо му от самото начало? Махни маркуча на кулера и виж дали ще тече много масло.Ако е така почти сигурно,че турбокомпресора е пред заминаване. Ако не, виж внимателно за течове и след това чак гледай за нещо нередно по двигателя.
Колега,отвий капачката за доливане на масло при загрял двигател и виж дали излиза пара,като от чайник,ако излиза лошо.А също пуши ли сив дим от ауспуха,и мирише ли, като КАМАЗ ? Аз купих кола с тези признаци,и се оказа,че цилиндрите са яко надрани,вероятно от прегряване. Дано се окаже по-малък дявол!
Смених турбо преди 3000 км. изчистих интеркулера, колекторите и егр. клапана и махнах катализаторите.Колата пуши черно, когато рязко ускорявам и върви отлично, но до колкото знам това е нормално при дизелов двигател,но отвих капачката на маслото при загрял и работещ двигател- пуши като чайник през нея SadSadSadSadSad