Волво Клуб - България

Full Version: Данък volvo s80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравеите колеги, имам volvo s80 2000куб. Т 163кс. бензин 1999г. Вкарах си го лично аз от Германия и го регистрирах тук. Годишния данък за тази година ми беше 390лв. Нормално ли е това? Предварително ви благодария!
Да, но от догодина - т.е. когато колата ти навърши 14 год. от датата на произв. би трябвало да ти спадне с около 120 - 150 лв данъка, това зависи от общината където е рег. колата и съотв. плащаш данък. Моя данък за същата кола, със същия мотор т.е. 1985 куб.см. с турбо, обаче 20 кл., 226 к.с., но 1998 г. на произв. е 275 лв. в Пловдив, ако платиш март - април падат още около 15 лв - това е навсякъде. Аз я купих в нач. на септември тая година и за 1 път ще плащам след 3-4 мес., но попитах, когато я регистрирах през ноември в данъчното.
мерси колега,питам защото в данъчното в Костенец незнаеха да ми обяснат а и аз се чудех дали е толкова. В Германия за същата кола данъка ми беше 100евро,но там пък застраховките са по голями!
Здравейте,
аз карам Volvo S80 D5 2003г 163к.с. с Софийска регистрация. Годишният ми данък р 275лв.

Поздрави
наш Кирчо от Варна и съветнеците са решили,че данъка за хубавите ни улици и булеварди за 2012год.да е по 1,65лв.на 1кw.за автомобили над 100 к.с Cry
Quote:Годишния данък за тази година ми беше 390лв

Много е! Намери в нета "данъчен калкулатор" и си го сметни сам. После отивай в общината и смело се разправяй. На мен преди време за едно Пежо 605 ми поискаха >500лв данък. После се оказа, че са ме писали "товарен автомобил".
Ето ви един калкулатор смятайте смело http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html
Моя за 140 коня в Бургас е 250лв
Размерът на данъка е съвсем резонен,друг въпрос е,че е абсолютно ненормален. Не съм живял в друга държава и не знам как е уреден въпросът другаде,но идея нямам защо от 100 к.с. нагоре,ставката изведнъж скача поне два,че и три пъти?! Дори само една к.с. отгоре да е мощността на двигателя?! По-голям правен абсурд не знам да има.
Това е пълен абсурд с тези местни данъци според мен,още повече с това ни стимулират да караме все стари автомобили над 14г. :twisted: на моята данъка за Пловдив е 112лв. а ако е под 14г. би трябвало да е към 170лв. разбирам поне да не плащаме винетки или пък да ги няма тези дупки по пътищата поне. :evil:
Pages: 1 2