Волво Клуб - България

Full Version: датчик външна температура
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте.....от далечен Якутск (Сибир).
Как попаднах тук ли...дълга история..!
Исках само да споделя на какви темп. работят нашите машини...при това дизел.....

Ето тук:
[Image: thumb-87BD_50DF19E5.jpg]

Не ви се вярва, но е факт......машината си запали нормално...с какъв руски дизел е заредена, нямам идея....Smile









Сега по-сериозно. Ето това ми показа днес таблото.
То е ясно, че датчика е заминал и показанията му са странни. Ако някой може да ми каже къде се намира и дали дава инфо само на таблото. Не намирам разлика в поведението на мотора, така че предполагам, че комп-а взема информация от друг сензор.
Става дума за 1.9д / 115к.с / 2003г
Поздрави и весели празници !
Здравей! Защо да е заминал датчика? Намира се от страната на шофьора на гредата на предната броня от задната страна - към радиаторите. При мен /1.9д / 115к.с / 2004г/ представлява черна кутийка с форма на кубче 2см на 2см. Има щифт-дюбел на корпуса чрез който е закрепен в цилиндричен отвор. И разбира се кабели... Поздрави.
На мен миналата зима ми показваше чат пат така.След като загасиш и запалиш пак , отчита ли вярната температура? При мен се оправи от само себе си и повече проблеми от това естество не съм имал. Smile
anzahariev Wrote:Здравей! Защо да е заминал датчика? Намира се от страната на шофьора на гредата на предната броня от задната страна - към радиаторите. При мен /1.9д / 115к.с / 2004г/ представлява черна кутийка с форма на кубче 2см на 2см. Има щифт-дюбел на корпуса чрез който е закрепен в цилиндричен отвор. И разбира се кабели... Поздрави.


SmileSmile
Ами просто защото не съм в Сибир, а във Варна....и -40 по целзий..... Confusedhock:
Горното беше шега...

едит: Да, при следващото запалване си показа нормално.
Почистване на куплонзите на въпросния датчик може и да реши проблема.
Това май го има при всички като гледам... И мен ми го е правил този номер. Първо изписва -40 после с карането почва да се повишава темп. с по 1 градус Big Grin
Ако я загася веднага и запаля наново се оправя и показва точно. Big Grin
momk0 Wrote:Това май го има при всички като гледам... И мен ми го е правил този номер. Първо изписва -40 после с карането почва да се повишава темп. с по 1 градус Big Grin
Ако я загася веднага и запаля наново се оправя и показва точно. Big Grin
Именно, на мен ми го е правил посред лято при +40.