Волво Клуб - България

Full Version: Части за картерната вентилация
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Нормално си я карам,да не кажа,че повечето пъти си пълзя като охлюв.То градско няма и къде да я настъпиш и карам на Е - економик.
И аз да се похваля с малко части за скромната сума от 200 лв.
[attachment=28069][attachment=28070][attachment=28071][attachment=28072][attachment=28073][attachment=28074][attachment=28075][attachment=28076][attachment=28077]
Поздрави,
Виждам доста работа ви чака. Raceteam до колкото рабирам от другия пост май скоро си правил профилактика на картерната вентилация. Може ли да споделиш кога за последен път, колко на година караш колата и какво масло ползваш. Мисля че за маслото го имаше някъде но не ми се търси. Принципно дават профилактика картерната вентилация на 100к км, но може и по-начесто ако се наложи.
Благодаря.
Профилактиката съм я правил преди 40 000 км, но беше много запушен (беше пълен до горе и сигурно тежеше 5 кила сепаратора). Профилактиката се налага да я правя пак защото ми тече страшно много масло върху скоростите (около 1 литър на около 2000 км.) и предполагам е запушена пак. Най-вероятно като сваляхме капака на клапаните за да сменим семерингите на валовете изчистихме гняста която се беше събрала (явно предишния собственик не и е сменял много често маслото) и е падало част от нея в картера и го е запушила пак (общо взето малко след като правихме семерингите се запуши). Маслото което използва иначе е Igol. А до колкото знам (мисля че четох във Вадиса някъде) профилактиката се прави на 50 000.
Аз пък четох (ама нещо не мога да го намеря къде),че при редовна смяна на масло масления сепаратор се подменя на 170-180 000 км. Raceteam сподели това тръбите от сепаратора ли са и ако да откъде и колко пари ти излезнаха.
Да тръбите за сепаратора са.
Ето в тази тема съм написал кое колко струва
http://volvoclub-bg.com/forum/viewtopic....4&start=30
Pages: 1 2