Волво Клуб - България

Full Version: Подгревни свещи за S60 D5 2002г
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги. Проблемчето с паленето при студено време и при мен се появи. Почти съм сигурен че проблема е в подгревните свещи. Може би 1 или 2 не работят и от там трудно запалва при -5 , -9 гр. Та съм решил да ги сменя всичките. Интересувам се от видовете свещи , добри , лоши. Препоръки за марка , цена и т.н. Ще съм благодарен на всяка информация свързана с подгревните свещи за този модел. Предварително благодаря
Един въпрос от лаик: В този случай не трябва ли да ти светне някаква лампичка на таблото?
Не. Просто по ред причини свещта започва или по малко да загрява или изгаря. Така от примерно 5 бр , работят 4 или 3 ит.н при което мотора пали все по трудно при температури под 0 гр.
Engine D5244TX
Glow Plug - P/N 8631607

В архива съм сложил скриншот от TecDoc с марки и каталожните им номера отговарящи на парт номера. Може да ти е полезно.
Благодаря. Много полезна информация. Дано помогне и на други колеги.
Колега моят съвет е да си сложиш Беру,обаче там цената е около 45-50лв
има компремисни варианти на около 27-30лв за брой
иначе кат номер по беру gn045
Точно такива взех вчера...надявам се да ме изкарат поне 200000км Big Grin . Поздрави
Хммм ...така...от 5 бр свещи и 5-те бяха дали фира. Не предполагах че всичките ще са за смяна. А колицата си палеше прилично. Добре че взех комплект, та да сменя всичките.