Волво Клуб - България

Full Version: Тази букса от къде е!?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колата е S40 2.0d 2005.
Знае ли някой, синята букса от къде е?
Не виждам къде може да се включи. Така си е седяла винаги и няма проблем по колата.
Бих направил предположение, че в нея се включва апаратура за диагностика.
Диагностиката е вътре в купето на лявото коляно на шофиора.Колега,изкарай двете жици от гофрирания маркуч (той е срязан,просто малко го поогъни) и виж цвета на кабелите,като ако примерно е червен с черна ивица се води червено-черен,после напиши какви са и ще направя една справка за теб Smile Поздрави
Едната е зелена, другата черна със светло синя ивица.
Благодаря!
Колега,зелената не е зелена,а зелено-синя.Буксата е за Turbo charger control solenoid - това е електровакумния клапан,който управлява турбината.Намира се в задната част на двигателя - противоположна посока на тази,на която е изтеглена буксата.Колата ти върви ли добре?Откога е имаш?Какви ремонти си правил по нея?Не ти ли свети чек-лампата на таблото? И последно откъде си?
Колега (Сашо,ако си този който си мисля) какво стана,провери ли буксата?
Аз съм Сашо с червената с40 Smile
Този кабел си е седял там от както я имам и е хванат с няква скоба и изглежда да си е изтеглен там фабрично (освен ако от МотоФое не са проявили творчество).

Иначе нямам никакви грешки и колата си върви добре.

Последно ти смени един датчик на турбото, незнам дали помниш "Position Sensor Turbo Charger" и от тогава няма грешки.
Спомням си,Сашо и ми е чудно.По схема излиза,че е за клапана за турбото и наистина като те закачих последно на компютъра нямаше нищо,което да подскаже за подобен проблем.И все пак поразгледай и виж електровакумния клапан за турбото има ли си кабелче. Smile
Ще направя довечера или утре една снимка да видим при мен как е Wink
Някакво развитие по темата?
Pages: 1 2