Волво Клуб - България

Full Version: Силно застъргване отзад при натискане на спирачка.. S60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Привет колеги, днес се прибирах и забелязах,че при натискане на спирачките отзад се чува силен стържещ звук (задно дясно колело) все едно диска и крив леко (по-скоро ПРИстъргване при държене на спирачката...) Спрях да проверя, и забелязах,че образувалият се ръб от износването е надран...(като застърган наскоро).. Дали се получава защото ръба е прекалено голям вече или нещо от накладките може да е? :|
Утре смятам да проверя като разглобя, но сега реших да искам вашето мнение, ако някои се е сблъсквал с това...

Благодаря предварително! Поздрави!
Пишете в тази тема ако може.. другите предишни 2 дано бдат изтрити скоро... браузъра ми реши че трябва да се постнат 3 пъти и така...
Ще се радвам да чуя мненията ви за застъргването Sad
Стягаи се за нови дискове и накладки.
Така става като не се сменят накладките когато трябва. Wink

Най вероятно и дискове ще се наложи да смениш...
Опрееделено... Аз бягх сменил предните накладки и дискове, но оставих тези за малко по-нататък.. и ето че вече протестират... Просто исках да разбера така ли става когато вече e прекалено късно да се сменят Big Grin ...
In Flames Wrote:Просто исках да разбера така ли става когато вече e прекалено късно да се сменят Big Grin ...

Точно. Преди години на една от служебните кошници точно така стана само, че с предно колело.

Като остане много тънко "феродото" се отлепя, пада и започва да търка желязо в желязо... След няколко спирания диска и той става за вторични суровини. Wink
В случая на има още малко феродо , но защото ръба на диска е достигнал до металната част на накладката и се чува стържене. Работната повърхност верятно още не е увредена. Ванка - в понеделник дискове и накладки, брат !!!
mevdo Wrote:В случая на има още малко феродо , но защото ръба на диска е достигнал до металната част на накладката и се чува стържене. Работната повърхност верятно още не е увредена. Ванка - в понеделник дискове и накладки, брат !!!

Благодаря! Неизбежно е посещението ми Понеделник в МП за частите.. А дали да си ги сменям сам или да ръскам пари на тях се чудя сега....

Дано стигна до теб без проблеми, че имам да мина до там 30 км близо :mrgreen:
А къде си по-точно ?
Асеновград, mevdo...
Pages: 1 2