Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за двигател 2.0t на S80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,

разглеждайки форума попаднах на няколко теми, в които се споменава въпросният двигател. Това, което ми направи впечатление в последствие е, че тук във форума и в българските сайтове за търговия с автомобили този двигател се характеризира със 163к.с., а в чуждите страници (например mobile.de и wikipedia) такъв двигател не съществува. Там единственият двигател 2.0t е със 179к.с. Някой има ли представа откъде и защо идва това разминаване?


Благодаря предварително за отделеното време и внимание!
Колега, не знам дали този двигател 2.0 т има вариант с такава мощност - 179 к.с., каквато казваш че си видял в мобиле.де или уикипедия, може някой колега да е по-запознат, това което аз знам е че вариантите му са при раб. обем от 1984 см3 с турбо - или 163 к.с. и 230 нм при 1800 оборота - като твоя или 226 к.с. и 310 нм при 2700 оборота - като моя /изкл. рядък между другото/.
Виж това: [urlhttp://volvo.testdrive.bg/model/s80.html][/url]
Моя двигател 2.0 турбо е доста рядък B5204T2 (няма го никъде по обявите даже) на Волво 850 и е 175к.с., по разпространения е B5204T1 с 211к.с. И вече има пак двулитрови с други букви и номера с 225к.с. При следващите модели C, S,V70 и S80 двигателите са почти същите,с леки модернизаций и промени в мощноста,моя става 180к.с. или 163к.с. Всичко е игра с турбината,по високо и по ниско налягане.
Ами ето информация за двигателина от wikipedia. Както се вижда единственият 2.0 turbo двигател е с работен обем 1984сс, 280Nm и 179к.с. Попринцип ако има други разновидности за определен регион също ги вписват като го уточняват, заедно с региона за който важи...
В една литература съм срещал един двигател,в друга посочват друг а всъщност този двигател го има в пет ,шест разновидности. Като цяло за Волво има доста оскъдна информация!