Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с обороти на VOLVO ІІ S 40 1.6d 2006 год
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Имам VOLVO S40 1,6 D 2006 година. Появи се следният дефект. При движение изключвам от предавка, след което натискам спирачката, за да спра и оборотите рязко спадат до 650-700. Но това става в момента на самото спиране или когато колата се движи максимум с 15 - 20 километра. Като натиснеш съединителя оборотите понякога се оправят. Моля, дайте мнение и споделете опит. Карал съм доста дизелови коли, нови и малко по-стари, но такъв проблем досега не съм имал. Смених дори и вакуум помпата с нова, но не се оправи, абсолютно всички филтри са сменени с нови.
Интересно колега... при мен така понякога (рядко, но се случва) като спирам и точно след като изключа от предавка заедно със натискането на спирачка ми се разтреперва волана,и естествено виждам ,че оборотите падат с много малко, но все пак падат и след не повече от няколко секунди се вдигат в нормата... Не мога и аз да си обясня в резултат на какво се получава това...

Поздрави! дано не е нещо сериозно. Аз съ мс двигател D5
In Flames Wrote:Интересно колега... при мен така понякога (рядко, но се случва) като спирам и точно след като изключа от предавка заедно със натискането на спирачка ми се разтреперва волана,и естествено виждам ,че оборотите падат с много малко, но все пак падат и след не повече от няколко секунди се вдигат в нормата... Не мога и аз да си обясня в резултат на какво се получава това...

Поздрави! дано не е нещо сериозно. Аз съ мс двигател D5

За претреперването на волана най-вероятно ти е от дисковете, но за това с оборотите не мога да кажа!
deb_i Wrote:
In Flames Wrote:Интересно колега... при мен така понякога (рядко, но се случва) като спирам и точно след като изключа от предавка заедно със натискането на спирачка ми се разтреперва волана,и естествено виждам ,че оборотите падат с много малко, но все пак падат и след не повече от няколко секунди се вдигат в нормата... Не мога и аз да си обясня в резултат на какво се получава това...

Поздрави! дано не е нещо сериозно. Аз съ мс двигател D5

За претреперването на волана най-вероятно ти е от дисковете, но за това с оборотите не мога да кажа!

Не говоря за момента в който съм натиснал спирачките колега, а следващия момент в който колата вече е спряла и съм на свободна и съм в спряло положение...Просто за малко се разръсвва понякога коляга, повтарям ПОНЯКОГА от паднали малко ппове от обикновеното обороти... и точно за 2-3 секунди се вдигат до оптималните за свободна... интересна работа... И всички тампони на двигателя са ми сменени в МП преди месец.. това е важно да се отбележи.. Не си споменал твойте как са? Иначе и аз така като теб, всички филтри са ми нови ......


поздрави!