Волво Клуб - България

Full Version: проблем с аларма включва се без причина???
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги имам проблем колата и по-точно с фабричната аларма.
След като заключа колата с дистанционното след около 3-4 минути се включва алармата без причина.
Спирам я ,заключвам на ново и пак същата работа.
Някой имал ли е такъв проблем?
колата е S40 1.8 1998
много благодаря за информацията колеги
никой ли не е имал подобен проблем да сподели?
Не знам дали твоята колица има обемни датчици ( че аз карам друга ).Ако да ...обърни внимание какво може да се размърда в купето за да предизвика алармата.Ако нямаш такива....хм...нямам идея.Пробвай при алармаджия.Успех
Когато аз имах съмнения за моята аларма отидох на алармаджия.И тя се включваше без видима причина.Той първо разгледа как се затварят вратите плътно или не/копчетата които отчитат затварянето на вратите в страни на гредите нещо гледаше/,прекъсвача под предния капак който сигнализира алармата за опит за вдигане на капака на мотора-питаше ме дали като е мокро,там се събира капка вода и дава късо.И трети вариант за проблеми който потърси на първо време-кабела който излиза от купето и влиза в подвижната част на багажника за светлините на номера и бравата на централното.Каза че много често този 6 или 7 жилен кабел почва да се прекъсва и лъже алармата с лоша връзка.Моето се оказа утечка и като падаше акумулатора алармата се самозадействаше.Дано те насочвам правилно,но без професионалист...
благодаря за съветите ще проверя всички варианти
caby Wrote:Не знам дали твоята колица има обемни датчици ( че аз карам друга ).Ако да ...обърни внимание какво може да се размърда в купето за да предизвика алармата.Ако нямаш такива....хм...нямам идея.Пробвай при алармаджия.Успех
има обемни датчици но не виждам какво може да мърда в купето освен мен или ако съм завъдил някои домашен гризач Smile
Здрасти колега!До къде стигна с поблема?И при мен се появи такова нещо!Но се включва само при дъжд и мокър сняг.Елиминирах от буксата ключето което е на механизма за заключване на предния капак и се оправи!При замерване с омметър не показа никакви показания и съответно не работи.Не даваще сигнал на алармата че капака е затворен и тя съответно пищи!Незнам от влажно време дали влиза вътре влага,но изглежда капсуловано.Сега трябва да търсим ново,че иначе оставам без аларма под капака! Smile С това мога да ти бъда полезен!Обади се да кажеш как се развиват нещата.Успех