Волво Клуб - България

Full Version: Електрически проблем при Volvo V40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги, става въпрос за Volvo V40 1,9 TD 90h.p. 98г. Проблема е в това, че чистачките, осветлението само на копчетата за стъклата и ел. стъклата работят дори и при премахнат ключ :o Смених клемореда на контактния ключ НО пак старата песен Sad Благодаря ви предварителнол :roll:
Това което описваш е положение I на ключа. По някаква причина ключа не стига до положение O.

0 - напълно загасена кола
I - чистачки, стъкла, радио
II - контакт
III - стартер

При положения I, II, III не би трябвало да можеш да извадиш ключа.
Ключа го вадя без проблеми, аз също се усъмних в патронника но белязах кой кабел къде отива на клемореда и ги откачих но проблема си остана. Това нещо се получи при смяна на акумолатора преди 4-5 месеца и от тогава е все тъка, като профилактично тикам понеже ми пада акумолатора Sad
Пробвай пак с откачане на акумулатора за няколко минути, може пък да се оправи
Пробван го вече почти всяка вечер иначе на сутринта тикам Smile
Гледам схемата, но нямат релета за да обвиним залепнало реле. Това което виждам като връзка е бушон 9 - радио, осветление, чистачки. При положение I на бушон 9 се подава плюс, при положение 0 не трябва да има плюс.
Колега, не съм много наясно с ел.схемите понеже ги нямам налични, но със сигурност трябва да минават през реле или ел.блок
Схеми има за коли след 2001ва година, за преди това има парчета от Autodata и Haynes, често неточни. Специално гледах в Autodata, за позиция I - подаване на ток към радиото, чистачките, стъклата няма общо реле. Самите устройства имат отделни релета, коiто се управляват от съответните ключове, но захранването на релетата идва от стартера до бушона през светло синя жица.
Здравей колега,след всичко изписано от колегата жоро74 и все още не си намерил проблема,начина е един "по жицата" - работата е гадна,знам - но това е начина.Аз съм разплитал целия сноп на едно паджеро,за да намеря късо съединение,накрая се оказа влакно от кабела пробил изолацията и опрял в маса - как? не ме питай.Успех
То хубаво по жичката ама разплетох целия сноп и стигнах до "една кутия" в която влизат мноооооого букси Wink отворих я и нея ама вътре нищо интересно само писти и то идеални ??????? Приемам и други варианти Wink
Pages: 1 2