Волво Клуб - България

Full Version: Нов притежател на V50
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Привет на всички Smile

От няколко дена съм с нов автомобил - Volvo V50. Колата е производство 2005-а, двигателят е 2,0 D 136 к.с.; скоростната кутия е ръчна, 6-степенна.

Първоначалните впечатления, естествено са отлични! Среден разход около 5,5 л/100 км.

За съжаление в жапката не открих ръководство на потребителя...

Естествено нека първо да започна с въпросите, все пак съм нов и във Volvo, а също така съм новак и с дизелите.

1. Какво включва първоначалното обслужване, освен масла, филтри, ангренажен ремък, обтяжна/паразитна ролка? Водната помпа консуматив ли е?

2. Заслужава ли си да се прави каско? Имам малък, но горчи опит с каското и родните застрахователи...

3. CD-то не пожела да чете диск с MP3-ки, ще записвам аудио-CD-та. Как да разбера, дали е чейнджър или чете само 1 CD?

4. Имам само с един ключ. Лесно ли се правят/обучават други ключове? Цена?

5. Като минавах Стара планина, външната температура беше под 0-та, круиз контрола не се включваше, а двигателя трудно се развърташе над 2500 об/мин.

6. Какво масло 5W40 или 10W40?

Съжалявам за лавината от въпроси, предполагам, че след ден-два на някой от тях и сам ще си отговоря. А може би ще възникнат и други въпроси с времето.

Поздрави!
NuclearWinter Wrote:Привет на всички Smile

От няколко дена съм с нов автомобил - Volvo V50. Колата е производство 2005-а, двигателят е 2,0 D 136 к.с.; скоростната кутия е ръчна, 6-степенна.

Първоначалните впечатления, естествено са отлични! Среден разход около 5,5 л/100 км.

За съжаление в жапката не открих ръководство на потребителя...

Естествено нека първо да започна с въпросите, все пак съм нов и във Volvo, а също така съм новак и с дизелите.

1. Какво включва първоначалното обслужване, освен масла, филтри, ангренажен ремък, обтяжна/паразитна ролка? Водната помпа консуматив ли е?

2. Заслужава ли си да се прави каско? Имам малък, но горчи опит с каското и родните застрахователи...

3. CD-то не пожела да чете диск с MP3-ки, ще записвам аудио-CD-та. Как да разбера, дали е чейнджър или чете само 1 CD?

4. Имам само с един ключ. Лесно ли се правят/обучават други ключове? Цена?

5. Като минавах Стара планина, външната температура беше под 0-та, круиз контрола не се включваше, а двигателя трудно се развърташе над 2500 об/мин.

6. Какво масло 5W40 или 10W40?

Съжалявам за лавината от въпроси, предполагам, че след ден-два на някой от тях и сам ще си отговоря. А може би ще възникнат и други въпроси с времето.

Поздрави!

http://new.volvocars.com/ownersdocs/2005...v50_00.htm

По въпросите:
2. Аз си правя. На мен лично каското ми е спестило доста главоболия досега.
3. Кой модел е аудиото?
4. Само в МП. Цена незнам. Трябва да питаш.
5. Хм... интересно. Трябва си диагностика.
Аз смятам че за автомобил над 8 бона вече задължително си трябва пълно каско. Маслото според мен е или 0W40 или 5W40.
Виж въпрос номер 5 определено е притеснителен и си трябва сервиз и диагностика.
1. Аз лично моята я взех на 84к км и съм сменявал само масло, филтри и дискове с накладки, но при мен се налагаше да сменя последните.
2. Аз също си правя, според мен си струва. А и чак толкова много донори по моргите няма (поне според мен).
3. При мен чете МП3, но колата е 2007г. Ако е с чейнджър, би трябвало да имаш меню за избор на диск.
4. Доколкото знам колата заводски идва с 2 ключа. Мисля, че само в МП могат да ти го направят. По спомени цената не е малка. На мен ми поръчваха като я купих, защото единия ключ го бяха загубили, но цялата процедура си беше за тяхна сметка.
5. Както е казал Tisho без диагностика няма да минеш.
6. Маслото е 5W30 или 0W30. Аз си го купувам от МП, около 112лв. ми излиза удоволствието (за 5л.). Ангренажен ремък се сменя на 240 000км или 10 год., което настъпи първо.
Относно аудиото - ако е 6-дисковия чеинжър, още като превключиш в режим SD тртрябва да се покаже схема с шесте позиции и да виждаш в кое точно гнездо си сложил диска. Нямаш MP3 - тях ди слагат малко по-късно. Ключа само в Мото-Пфое.
Привет и честита придобивка.

Гледам вече са ти отговорили на въпросите, а в тоя форум повече се хвалим отколкото да ремонтираме нещо по колите (не сме ние виновни, че не се чупят).
Затова аз ще помоля за снимки на красавеща който си купил.


Хиляди безавариини километри да те слушаWink
т.3. Не чете мр3 до 2007 г. - политиката на авторските права. Ченджър лично аз нямам.
т.5. може би е свързано със т.6- 10w40 е отровно за този двигател /поне 5w30 или 5w40 / - особенно за турбото, което отговаря може би на въпроса от т.5
т. 7 честито
т. 8 този модел обаче не е особено долюбван в този форум - причини неясни.
zmiko Wrote:т. 8 този модел обаче не е особено долюбван в този форум - причини неясни.

Причините са ясни:

ЗАВИЖДАМЕ Ви

Нали знаеш, чв всяка кола е хубава без значение каква марка и модел е...........стига да е ВОЛВО
".... стига да е волво" - абсолютно!
NuclearWinter Wrote:Привет на всички Smile

От няколко дена съм с нов автомобил - Volvo V50. Колата е производство 2005-а, двигателят е 2,0 D 136 к.с.; скоростната кутия е ръчна, 6-степенна.

Първоначалните впечатления, естествено са отлични! Среден разход около 5,5 л/100 км.

За съжаление в жапката не открих ръководство на потребителя...

Естествено нека първо да започна с въпросите, все пак съм нов и във Volvo, а също така съм новак и с дизелите.


2. Заслужава ли си да се прави каско? Имам малък, но горчи опит с каското и родните застрахователи...

3. CD-то не пожела да чете диск с MP3-ки, ще записвам аудио-CD-та. Как да разбера, дали е чейнджър или чете само 1 CD?

4. Имам само с един ключ. Лесно ли се правят/обучават други ключове? Цена?



Съжалявам за лавината от въпроси, предполагам, че след ден-два на някой от тях и сам ще си отговоря. А може би ще възникнат и други въпроси с времето.

Поздрави!
Честита придобивка, колега!Да те слуша дълго и да не ти дава ядове.

2. Според мен е хубаво да направиш каско!
3. МР3-ки не чете.Волво е шведско и си пада по шведските 3-ки :lol:
Може да опиташ и с нещо такова:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.meritline.com/red-i-mobile-lcd-indicator-car-mp3-player-w-fm-transmitter-remote-control---p-34695.aspx">http://www.meritline.com/red-i-mobile-l ... 34695.aspx</a><!-- m -->
Има ги в Техномаркет, Технополис...Не е идеалното решение, но си има и свойте предимства!Аз съм с такова от 6 месеца и съм общо взето доволен.Звукът не е като от СD естествено, понякога забива, понякога се налага да го включваш 1-2 пъти докато захапе, смущава се от електропроводи, но като цяло става!Закачаш му флашка или карта и си зареждаш любимите песни!
4. Би трябвало в Мото-Пфое да ти свършат работа за 2-я ключ.При моето пише, че са 3, но от дилъра от който го взех ми го дадоха с 2.
Pages: 1 2 3