Волво Клуб - България

Full Version: Volvo S80
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,
За сефте пиша тук, така че предварително се извинявам, ако темата е дискутирана или не на място. Просто нямам време да ровя из целия форум.
Моля за следния съвет:
От няколко месеца насам умувам върху покупката на S80. Година - 2001 - 2004-та, цена до 10 000 лв.
Та въпросите ми са следните;
1. Бензин или дизел?
2. Автоматик или ръчни?
3. Кой двигател препоръчвате?
4. Как е разхода - респективно при дизел и бензин? Ще я карам основно в София.
5. Наистина ли е толкова скъпа тази "легендарна" вече подръжка на Волво, че от всякъде ме заринаха, че било много скъпо.
6. Возия?
7. Багажник.

Пълен лаик съм за автомобили - не разбирам нищо от предавателни моменти и прочее технически термини. Реших да пиша тук, като се надявам да получа откровени мнения, които нямат за цел да ме зарибят.
Просто ми трябва семейна кола, удобна за дълъг път и комфортна возия.

Благодаря предварително.
Здравей и добре дошъл във форума. По въпросите ти:
- 1. Бензин или дизел ти си решаваш, аз не харесвам дизели да ми тракат, но това си е субективно.
-2. Автоматика е проблемен търси ръчка - тук определени колеги защитават тезата, че автоматика не е лош , но тези които са страдали ще ти кажат за какво иде реч. На какъв автоматик ще налетиш е много неясно.
-3. Двигател да е с повечко конски сили, че масовите 140к идват малко слабички за тежкото купе, но пак е субективно.
-4. Разхода зависи от крачето, на мен ми е 8/100 бензин извън градско и 11-14/100 градско според сезона, крака, климатроника, говорим за двигател 170кс атмосферен .
-5. Поддръжката не е толкова скъпа, но не е и като на Голф, малка но съществена разлика обаче е това, че не се чупи толкова често.
-6. Возията е добра, все пак е лимузина, според жената вози по-добре от Тойота Авенсис 2010г, но определено някои френски таралясници са ми возили д-то по-комфортно.
-7. Багажник доволно голям, три бидона с джибри събира, барабар с дървата за сваряването на ракията :mrgreen: :mrgreen:

Това е в общи линии, паричките са напълно достатъчно избора ти е сполучлив, но търси читав екземпляр.Успех Wink
Moarein Wrote:Здравейте,
За сефте пиша тук, така че предварително се извинявам, ако темата е дискутирана или не на място. Просто нямам време да ровя из целия форум.
Моля за следния съвет:
От няколко месеца насам умувам върху покупката на S80. Година - 2001 - 2004-та, цена до 10 000 лв.
Та въпросите ми са следните;
1. Бензин или дизел?
Каквото ти хареса. Бензиновите почти не се чуват в купето. Дизелите са по-шумни. Моторите са еднакво добри. Въпроса е да попаднеш на читав екземпляр.
Moarein Wrote:2. Автоматик или ръчни?
Втора употреба -> ръчка. Доста по малко са проблемите. Все пак незнаеш как е карана и потдържана преди теб. Ремонта е цяло приключение. Wink
Нова кола -> Автоматик. Smile Щото... Удобно си е. Wink
Moarein Wrote:3. Кой двигател препоръчвате?
На тази кола малките мотори и идват слаби. По-малко от 163hp си е тромаво.
Moarein Wrote:4. Как е разхода - респективно при дизел и бензин? Ще я карам основно в София.
Моята се върти около 12л/100км градско в София.
Moarein Wrote:5. Наистина ли е толкова скъпа тази "легендарна" вече подръжка на Волво, че от всякъде ме заринаха, че било много скъпо.
Аха. От най скъпите е. Tongue Ако слагаш калпави части - ще ги сменяш много често. Слагаш ли читави части проблемите ще са редки.
Всъшност каква е дефиницията за скъпо? На някой му е евтино да потдържа майбах а на друг му е скъпо и москвич...
Ако сравняваме ауди А6 с S80 по този показател то аудито е с пъти по скъпо за потдръжка.
Moarein Wrote:6. Возия?
Качи се и покарай. Субективно е. Един харесва едно, друг друго. Wink
Moarein Wrote:7. Багажник.
Има. Събирал съм следното вътре:
Количка бебешка. Няколко големи чанти(с дрехи за диването поне за седмица). Сгъваемо бебешко легло. Корито за къпане на бебе и в останлите пролуки още незнам колко торби с това и онова. Smile Извод: Доволно голям.
Moarein Wrote:Просто ми трябва семейна кола, удобна за дълъг път и комфортна возия.

За мен S80 покрива напълно тези изисквания. Smile
Много благодаря за съветите. Кратко, ясно и по същество.
Сега да споделя малко свои лаишки виждания, пък вие не ми се мейте много:
1. И аз предпочитам бензин. Карам бензинов Ситроен ЗХ в момента и съм доволен. Зимата си пали - всичко е точно. Звука на дизела ме дразни и това надделява над прословутото му ускорение.
2. За автоматиците и аз съм чувал, че много зависи кой и как кара, особено ако взема 10+ годишна кола - значи ръчка!
За другите неща съм съгласенс препоръките, разход и т.н., въпроса който се поради в празната ми кратуна е относно возията:
Понеже евентуално ще сляза от Ситроен, макар и стар, основното ми колебание е между С 5-ца 2005-2006та и Волвака.
Фосега каквото прочетох по форуми и сайтове, ме остави с впечатление, че май като подръжка идват еднакви. Примерно доколкото се осведомих, ситроените имат някакви измислени части, които могат да се ремонтират само със специфични иснтруметни, които не всеки сервиз ги има, което вдига цена и т.н. Освен това били наблъскани с доста електроника, която има навика да се скапва.
С Волвото има ли такъв проблем?
Изобщо, ако се засиля да гръмна 10 бона за S 80 или 6-7 за С5-ца, вашето мнение какво е?
Moarein Wrote:Много благодаря за съветите. Кратко, ясно и по същество.
Сега да споделя малко свои лаишки виждания, пък вие не ми се мейте много:
1. И аз предпочитам бензин. Карам бензинов Ситроен ЗХ в момента и съм доволен. Зимата си пали - всичко е точно. Звука на дизела ме дразни и това надделява над прословутото му ускорение.
2. За автоматиците и аз съм чувал, че много зависи кой и как кара, особено ако взема 10+ годишна кола - значи ръчка!
За другите неща съм съгласенс препоръките, разход и т.н., въпроса който се поради в празната ми кратуна е относно возията:
Понеже евентуално ще сляза от Ситроен, макар и стар, основното ми колебание е между С 5-ца 2005-2006та и Волвака.
Фосега каквото прочетох по форуми и сайтове, ме остави с впечатление, че май като подръжка идват еднакви. Примерно доколкото се осведомих, ситроените имат някакви измислени части, които могат да се ремонтират само със специфични иснтруметни, които не всеки сервиз ги има, което вдига цена и т.н. Освен това били наблъскани с доста електроника, която има навика да се скапва.
С Волвото има ли такъв проблем?
Изобщо, ако се засиля да гръмна 10 бона за S 80 или 6-7 за С5-ца, вашето мнение какво е?

Koлега ,точно на последния ред се съмнявам да получиш безпристрастен отговор,защото всички тук сме фенове на марката Волво,а и според мен точно между тия две марки неможе да става и дума за сравнение.Единствения плюс на ситроена е малко по-добрата возия.
Е ама ти с това последното, което писа обърка цялата прогноза. Първо Ситроен Ц5 и Волво С80 са различен клас. С80 трябва да го сравняваш с Цитрон Ц6. После това са коренно противополжни концепции. Докато Цитрона вози меко през дупките и се клати в завоите, Волвото в завоите е бетон, а по дупките ще ти паднат пломбите. Цитрона е правен с части и агрегати от баничарка, и затова поддръжката му е като при бюджетна кола - караш докато е нов(то и това не е сигурно, ама поне си в гаранция) и след това каквото смениш почваш все по често да ти се разваля. Така е при франсетата, купуваш нова и до 5-тата година да си се отървал. Докато Волвото е направено със скъпи части, които обаче се сменят през големи интервали - т.е. пести от монтьорски труд. Евтиното излиза скъпо, както вече си забелязъл на пазара Ц5 2005г.=С80 2000г.
Moarein Wrote:Много благодаря за съветите. Кратко, ясно и по същество.
Сега да споделя малко свои лаишки виждания, пък вие не ми се мейте много:
1. И аз предпочитам бензин. Карам бензинов Ситроен ЗХ в момента и съм доволен. Зимата си пали - всичко е точно. Звука на дизела ме дразни и това надделява над прословутото му ускорение.
2. За автоматиците и аз съм чувал, че много зависи кой и как кара, особено ако взема 10+ годишна кола - значи ръчка!
За другите неща съм съгласенс препоръките, разход и т.н., въпроса който се поради в празната ми кратуна е относно возията:
Понеже евентуално ще сляза от Ситроен, макар и стар, основното ми колебание е между С 5-ца 2005-2006та и Волвака.
Фосега каквото прочетох по форуми и сайтове, ме остави с впечатление, че май като подръжка идват еднакви. Примерно доколкото се осведомих, ситроените имат някакви измислени части, които могат да се ремонтират само със специфични иснтруметни, които не всеки сервиз ги има, което вдига цена и т.н. Освен това били наблъскани с доста електроника, която има навика да се скапва.
С Волвото има ли такъв проблем?
Изобщо, ако се засиля да гръмна 10 бона за S 80 или 6-7 за С5-ца, вашето мнение какво е?

Намираш някой познат със S80 и правиш едно кръгче. Тук виртуално няма как да те повозим Wink Ако си от Сф заповядай на 27 т.м. пред НИМ - ще има от всички сортове Волва да видиш за какво иде реч ....