Волво Клуб - България

Full Version: Електрически проблем с S40
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги!
Проблема е следния: като се отвори която и да е врата, освен шофьорската, не светва осветлението в салона и не показва на таблото червената лампа за отворена врата когато работи двигателя. Само когато се отвори шофьорската, всичко си е наред,а при останалите три го има този проблем.
Освен това (не знам дали е свързано с горното) и при палене има понякога проблем, като завъртя ключа на позиция за палене, се чува само едно "цък", все едно е изтощен акумулатора, а не е. Веднага след това като завъртя ключа в обратна посока и пак пробвам, се появява "тока" така да се каже и тръгва да върти, но не запалва всеки път или запалва, но след няколко секунди. Но повечето пъти всичко е наред със запалването.
Мерси предварително!
ned2007 Wrote:Здравейте колеги!
Проблема е следния: като се отвори която и да е врата, освен шофьорската, не светва осветлението в салона и не показва на таблото червената лампа за отворена врата когато работи двигателя. Само когато се отвори шофьорската, всичко си е наред,а при останалите три го има този проблем.
Освен това (не знам дали е свързано с горното) и при палене има понякога проблем, като завъртя ключа на позиция за палене, се чува само едно "цък", все едно е изтощен акумулатора, а не е. Веднага след това като завъртя ключа в обратна посока и пак пробвам, се появява "тока" така да се каже и тръгва да върти, но не запалва всеки път или запалва, но след няколко секунди. Но повечето пъти всичко е наред със запалването.
Мерси предварително!

При мен на старото S40 го е имало тоя проблем - не дава контакт на вратите. Пробвай като извадиш бутончетата почистиш ги и ги смажеш с WD40 за по добър контакт.
Добре, но да уточня, че този проблем се появи изведнъж преди 5 дни и при трите врати едновременно.
Като си ползвал само шофьорската врата, а другите ключета са ръждясвали на воля.
Не е ползвана само шофьорската врата, но все пак тя се ползва всеки ден, докато другите 2 пъти седмично. Къде се намират тия ключета (или бутончета) точно на вратите? Аз си мислех, че е от някой предпазител или бъг в компютъра на колата или примерно кабела с минуса не прави хубава маса с купето...
Всички сме минали през това. Като отвориш вратата има едни гумени бутони на купето. Отпрд са ниско долу, отзад малко над ключалката. Сваляш, пръскаш с WD40 и се чудиш откъде се взе толкова гняс.
Благодаря ти Жоро отново!!! Smile
Жив и здрав да си!!! Помагаш за пореден път Smile
Благодаря и на bell!!!