Волво Клуб - България

Full Version: електрически проблем v40 97/радио,осветление
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здравейте имам следните проблеми.Ходих онзи ден да ми монтират касетофон, но не намери 2-рия + които отговаря за памета на радиото.Проверява предпазителите във двигателния отсек и каза, че не е от там, а като разгледах из форума не открих други теми освен за тези предпазители възможно ли е някаде да има и други . Също така нямам осветление, но предполагам,че като сменя 5,7 предпазител ще се оправи?
Бушони има както в двигателния отсек така и вътре в купето под волана.
За радиото бушоните са два :
- при двигателя F5 - 10A - за паметта
- под волана F9 - 15A
Постоянният плюс на радиото е на същата линия като вътрешното осветление.
ехе голям карък съм оправих касетофона и осветлението и ми се развали централното Smile , но все пак благодаря за помоща
Имах същия проблем с v40. Оказа се лош контакт на предпазител. На таблото с бушони при двигателя има 2 предпазителя, поставени отделно от другите в оранжева (при мен) пластмасова кутийка. Предполагам, са за вериги под постоянно напрежение (и при изваден контактен ключ). Единия е точно за централното и осветлението, а и постоянното захранване на радиото (за паметта) е вързано там. Часовника и малкия километраж също.