Волво Клуб - България

Full Version: Мога ли да разбера какъв N ми е двигателят?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Притежавам Волво V70 1997 2.0турбо 132kw/180kc/ и двигателят ми се води B5204T2. Та след известно време трябва да сменям ремъци и ролки. Имам приятел в централата на Bosch и ми дава всичко с по над 50%. Та проблемът е , че в техния каталог ми излизат 2 вида ремъци с различен брой зъбци за два вида двигатели?? - Engine No.: 1266127 и Engine No.: 1266126. Та не мога да разбера какъв е моя.Единственият начин е да се разглоби двигателя и да видя какъв ми е ремъкът, но това ми е проблем, защото трябва да купя веднага частите, а това няма как да стане ,защото се чака за тях. В същото време колата трябва да стои в сервиз...малко тъпа история.........интерсено ми и защо Бош предлагат пистов ремък, но не и ролко за него,Ако някои има предложение моля помогнете. Мерси.
Виж отстрани на пластмасовия капак на ангренажа,по средата някъде има лепенка на целия номер на двигателя . Аз съм със същия двигател и при мен е така. Ако нямаш лепенка, от задната страна на двигателя (от към купето) се намира набит номера,но трудно се вижда. Трябва да правиш някаква система от огледала....... Иначе в МФ по рамата ще ти излезе и моторът.
Благодаря за отговора. Проблемът е,че този номер на двигателя е в големият ми талон и катаджията видя само 994042 и това написа. Спомням си ,че в кат беше голямо приключение .....номерът беше замърсен ,а мястото, на което се намира е просто ужасно..големи мъки бяха докато и това види..едно чистене беше ,бъркане...ужас. И в крайна сметка пак не виждам нищо общо с числата от моя двигател???? а как в МФ дават ли такава информация...или нещо да ги излъжа....,че ще правя при тях.....
commodus Wrote:Притежавам Волво V70 1997 2.0турбо 132kw/180kc/ и двигателят ми се води B5204T2. Та след известно време трябва да сменям ремъци и ролки. Имам приятел в централата на Bosch и ми дава всичко с по над 50%. Та проблемът е , че в техния каталог ми излизат 2 вида ремъци с различен брой зъбци за два вида двигатели?? - Engine No.: 1266127 и Engine No.: 1266128 . Та не мога да разбера какъв е моя.....,Ако някои има предложение моля помогнете. Мерси.


commodus Wrote:Проблемът е,че този номер на двигателя е в големият ми талон и катаджията видя само 994042 и това написа.

Елементарно е.
Волво делят двигателите си на две групи:
- до No.: 1266127 ... и
- след No.: 1266128 на двигателя.
Следователно ти попадаш в графата "до" номер двигател.
Което ще рече, че ремъкът ти е със 148 зъба на 23мм.
Цената на ангренажния к-т е около 240 лв. по INA.
Здравей Еми, аз съм Светлин с зеленото волво Smile отдавна не съм идвал ама нали е желязно.....и нямам проблеми..са чука едно каре ама има още време Smile
Та скъпа нещо не знам дали си видяла точно ама съм написал не 1266128, а 1266126. Та единия ремък е 1266127 с 148зъба ,а другият 1266126 с 142зъба.
Ако можеш да ми помогнеш ще съм ти искрено благодарен. аз съм малко зле и така не разбрах какво му е елементарното.
Отивай направо в МФ и ще ти дадат най точна информация.Моя двигател е B 5204 T2 688344 ,но нямам идея с кой номер е.
Исках да кажа с кой ремък е (с колко зъба)