Волво Клуб - България

Full Version: Много се извинявам за латиницата,страх да не закъсам...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Kolegi imam volvo s60 2004 2.5turbo. Kolata izdava stranen zvuk kato jujene na pchelen kosher. Zvuka idva ot pod vazdushniq filter. Nqkak si go chuvam tochno pod kutiqta na filtera. Kakvo ima tam i ot kakvo mpje da e? Naistina mnogo sajalqvam za shliokavicata, no sam na dalag put na storici km ot vkushti i srga pisha otstrani na patq. Kolata nqma check engine light i kato varvene varvi mnogo dobre.. Molq pomagaite..blagodarq vi!


Колеги имам Волво s60 2004 2.5турбо. Колата издава странен звук като жужене на пчелен кошер. Звука идва от под въздушния филтър. Някак си го чувам точно под кутията на филтъра. Какво има там и от какво може да е? Наистина много съжалявам за шлиокавицата, но сам на дълъг път на стотици км. от вкъщи и сега пиша отстрани на пътя. Колата няма check engine light и като вървене върви много добре.. Моля помагайте..благодаря ви!
А като натискаш педалът на съединителят,звукът променя ли се.
да не би да имаш печка,и да под4-5 градуса температурата и да се е включиша . в подкалника е печката
Zabravil sam da kaja che e avtomatik, izvinqvam se.

Nezavisimo ot temperaturata zvuka prisastva i e postoqnen kato bzzz takav zvuk.
Имам друга кола не ВОЛВО,сащо се чува това bzz появява се и изчезва.Но за сега няма проблеми (и не съм установил от къде идва) да чукна на дърво!
Momcheta ottuk idvashe zvuka..beshe se izvadilo..natisnah go da vleze hubavo i se opravi momentalno. Sega vaprosa mi kam vas e tova kakvo e..MAF sensor moje bi?
Да поясня, става дума за това кръглото дето е пред кутията на въздушния филтър
Не знам какво е, но е счупено около щифтовете, които го държат да не се извади и пак ще падне. Трябва си малко изолирбанд. ;-)
Mass Air Flow ( MAF ) Дебитомер .
Кръглото пред кутията на въздушния филтър на тръбата филтарата турбото трябва да е дебитомер .
Но на мен не ми прилича на това да е дебитомер-а.
Лично аз и на представа си нямам какво е това при теб,можеби сензор някакъв....
Tакааа, привет колеги. Изчезна ми проблема със свистенето, в момента в който натиснах гореспоменатото кръгло сенсорче. Ако създава грижи занапред ще го облепя с изолирбанд Smile

Да не пускам друга тема, имам въпроси за новата ми кола. Какво можете вие да кажете за този модел, двигател и най-вече трансмисия?

1. 2004 Волво S60 - ? Имала е един собственик, сервизирана е редовно въб Волво дилър(колата ми е тука в САЩ, няма да я карам в БГ тук ще си бъде)

2. Двигателя е очарователен, 2.5 Турбо. Значи имах Ауди А4 3.0 220 коня и с ръка на сърцето мисля, че Волвото противно на очакванията, но върви по-добре. Искам да питам какво се знае за този мотор? В момента е на 87к мили, в книжката пише да правя ангренаж на 105к мили...да чакам ли? С ангренажа да сменя ли и водна помпа?

3. Трансмисията - моята е АВТОМАТИК. Но нищо не знам за него, струва ми се, че е 5 степенен. Знам че има колеги от форума, които от ВИН номера могат да кажат повече за спецификациите на колата. Сега ще приложа и ВИН-а YV1RS59V842341132

Единственото, което ми липсва от Аудито е 4х4 но пък без него е по-лека и върви на пушка.

Моля кажете силни, слаби черти. Да очаквам ли неприятни изненади? Какво да сменя преди да се строши ако са известни тези коли с нещо?

Много благодаря.
Pages: 1 2