Волво Клуб - България

Full Version: Възстановяване на контролни точки
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги, въпроса ми е следния:
Има ли такова животно като автоматично възстановяване на контролни точки? И ако има, може ли да цитирате в коя част на првилника се намирГа?
Има ДА, ако две години нямаш нарушения регистрирани в КАТ, то отиваш плащаш 1,50 или 2,50 не помня точно колко и ти възстановяват точките на максимума Wink Не знам дали в ЗДвП е записано и къде точно, но е проверено, така е както ти казвам Wink
Вярно е! Има такова животно!
Чл. 158. (1) Броят на точките за потвърждаване валидността на свидетелството се възстановява:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., доп., бр. 51 от 2007 г.) чрез частично увеличаване с 1/3 от първоначалния брой точки след преминато допълнително обучение, но не повече от веднъж за срок от 1 година, при условие че водачът е изпълнил задълженията си по чл. 190, ал. 3, което удостоверява със съответните платежни документи;

2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) служебно, до максималния размер, след изтичане на две години, считано от датата, на която е влязло в сила последното наказателно постановление, с което на водача са отнети контролни точки.
Май вече имам 39 точки! Иха-иха.
Да, но трябва да се отиде на място и да им се каже, възстановете ми точките, иначе може и повече от две години да нямаш нарушение и като стане беля ако не си се обадил ЯДЕЦ Big Grin
Това е голяма тъпня и простотия, в закона си пише, че се възстановяват автоматично. Сигурен ли си, че не грешиш?
Мнението е от тунинг форума - "на два пъти съм възтановявал точки след 2 годишен период-задължително след подаване на молба по образец и такса.
не става въпрос за никакъв нов талон-все същия си е.втория път бяха минали няколко месеца след 2-те години и никаква система и никой не ти ги възтановява автоматично.изришно питах няколко пъти за това,тъй като и аз си мислех,че става автоматично,но уви...
не разчитайте на автоматично възтановяване,дори и по закон така да е предвидено-на практика не го правят(не и във варна) " Copy paste А това е темата там --- <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tuning.bg/forums/index.php?showtopic=38951">http://www.tuning.bg/forums/index.php?showtopic=38951</a><!-- m -->
Wink
От както взех книжката до 2011 година карах с 27 точки, като не съм имал нарушения и си мислех че вече имам 39 точки, та дори и златен талон и отидох в КАТ да видя какво става.Оказа се че точките са си 27 и на място се попълва молба за увеличаване до максимума.Работата става за 2 минути, като промяната се прави в системата на КАТ, а при теб си остава стария талон(не ти се издава нов).Служителката обясни, че не е важно какво ти пише в талона, а какво пише в системата им.За златен талон се чака още 2 години без нарушение, след като си възстановил максималния брой точки.
Здравеите колеги , преди 7 години ми направиха акт за колан / 50лв и 10 к. точки /, а миналата година си извадих златен :oops: талон . Явно точките са били възстановени автоматично защото след като си платих акта на времето, повече не съм се занимавал с кат, а за да взема въпросното оранжево талонче би трябвало всичко да е било ок. Може би в Русито възстановяването на КТ става както си го пише в правилника:
NASKO1973 Wrote:Вярно е! Има такова животно!
Чл. 158. (1) Броят на точките за потвърждаване валидността на свидетелството се възстановява:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., доп., бр. 51 от 2007 г.) чрез частично увеличаване с 1/3 от първоначалния брой точки след преминато допълнително обучение, но не повече от веднъж за срок от 1 година, при условие че водачът е изпълнил задълженията си по чл. 190, ал. 3, което удостоверява със съответните платежни документи;

2. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) служебно, до максималния размер, след изтичане на две години, считано от датата, на която е влязло в сила последното наказателно постановление, с което на водача са отнети контролни точки.
Май вече имам 39 точки! Иха-иха.
А за златен талон искаха 6г без нарушение.
Тези златни талони не ги ли махнаха вече? Какво е предимството да имаш златен талон? От колко години трябва да си шофьор за да можеш да си извадиш златен талон и колко години трябва да си без акт за да можеш да си извадиш?
raceteam Wrote:Тези златни талони не ги ли махнаха вече? Какво е предимството да имаш златен талон? От колко години трябва да си шофьор за да можеш да си извадиш златен талон и колко години трябва да си без акт за да можеш да си извадиш?
1- не не са даже снощи говореха по някъкви новини ,че се увеличава ползата от такъв
2- до скоро беше при нарушение не ти отнемат контролни точки / за 1нарушение мисля/ но снощи говореха за някъква промяна не обърнах внимани
3-поне от 6г.
4- 6г. без нарушение
Поздрави.
Pages: 1 2