Волво Клуб - България

Full Version: Странен проблем темпомат С60
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
преди 2 дена пътувам към София и съм си на темпомат по магистралата и на около 20км преди София, цък темпомата сам се изключи и спря да работи. След пренощуване пробвах отново дали работи и се включи и нямаше проблем, дори и след това навръщане към Бургас си карах с него без проблем....случвало ли ви се е подобно нещо и каква може да причината???
Leper Wrote:Здравейте,
преди 2 дена пътувам към София и съм си на темпомат по магистралата и на около 20км преди София, цък темпомата сам се изключи и спря да работи. След пренощуване пробвах отново дали работи и се включи и нямаше проблем, дори и след това навръщане към Бургас си карах с него без проблем....случвало ли ви се е подобно нещо и каква може да причината???


Бутоните на спирачка или съединител. Idea
Е ок де, но нямаше да ми изчезне надписа CRUISE, ако използвам спирачка или съединител...
Това поведение на темпомата е като индикация за някакъв проблем в 1. Управлението на мотора; 2. Спирачната система; 3. Антиблокиращата система; 4. Или просто някой тъп датчик, кабел или букса се ебават.
Принципно бих те засилил на PC диагностика, но шанса да ти кажат че нямаш никакви грешки и всичко е 6 е много голям. Трябва да го хванеш в момента на случване. Дотогава - онези финални 20км от пътуването най-вероятно щеше да си ги довършиш на темпомат ако беше рестартирал колата (ако е ръчка може и в движение) 2-3 секунди на изключен контакт са достатъчни, не че и една нощ както в твоя случай не върши работа де Smile
yuckuJackD Wrote:Това поведение на темпомата е като индикация за някакъв проблем в 1. Управлението на мотора; 2. Спирачната система; 3. Антиблокиращата система; 4. Или просто някой тъп датчик, кабел или букса се ебават.
Принципно бих те засилил на PC диагностика, но шанса да ти кажат че нямаш никакви грешки и всичко е 6 е много голям. Трябва да го хванеш в момента на случване. Дотогава - онези финални 20км от пътуването най-вероятно щеше да си ги довършиш на темпомат ако беше рестартирал колата (ако е ръчка може и в движение) 2-3 секунди на изключен контакт са достатъчни, не че и една нощ както в твоя случай не върши работа де Smile
Проблема много вероятно е да се установи с диагностиката,само да знаеш къде да гледаш Wink Послушаите Тишо Big Grin
Leper Wrote:Е ок де, но нямаше да ми изчезне надписа CRUISE
От което елеминирам бутоните на спирачка и съединител като заподозряни и все повече започвам да си мисля за ABS модул...

moruna Wrote:само да знаеш къде да гледаш Wink
В логовете няма нищо (за грешки да не говорим). Да следя заподозрените датчици какви са им стойностите и да им пусна да чертае графика и да покарам така с надеждата при пргледа след това да открия кратки аномалии? Това наистина е въпрос при това не риторичен. Как би процедирал при подобно оплакване от клиент?

Черая графика на лампата на таблото CRUISE. Тя е ON/OFF. При нерегламентирано преминаване на OFF започвам да гледам за аномалии в него момент на стойностите на датчик спирачка, датчик съединител и има място за още 2 (нали по 5 макс едновременно чертае). Кои други 2 би сложил? Или въобще не съм на прав път...
yuckuJackD Wrote:
Leper Wrote:Е ок де, но нямаше да ми изчезне надписа CRUISE
От което елеминирам бутоните на спирачка и съединител като заподозряни и все повече започвам да си мисля за ABS модул...

moruna Wrote:само да знаеш къде да гледаш Wink
В логовете няма нищо (за грешки да не говорим). Да следя заподозрените датчици какви са им стойностите и да им пусна да чертае графика и да покарам така с надеждата при пргледа след това да открия кратки аномалии? Това наистина е въпрос при това не риторичен. Как би процедирал при подобно оплакване от клиент?

Черая графика на лампата на таблото CRUISE. Тя е ON/OFF. При нерегламентирано преминаване на OFF започвам да гледам за аномалии в него момент на стойностите на датчик спирачка, датчик съединител и има място за още 2 (нали по 5 макс едновременно чертае). Кои други 2 би сложил? Или въобще не съм на прав път...
А със каъв тестер се чете колата?
DiCE+Vida2011D (Win7Pro)
yuckuJackD Wrote:DiCE+Vida2011D (Win7Pro)
Не разбрах круиза вобще не работи или понякога не работи,на с60 или с80 ,а vida2011 е ок.Ако няма грешки и не е имала проблема е ECM,по скоро.
В моя случай се случи само веднъж, изключи сам, изчезна надписа Cruise, и докато колата беше в движение непожела да се включи. След пренощуване на колата проблемът се оправи. Волво С60
Pages: 1 2