Волво Клуб - България

Full Version: компютърни питанки
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Преди време смених двигателя на това от аватара ми 460 със двигател от 480 без турбо.
Старият мотор беше 1.6 ( B16F) 83 к.с,а новия 1.7 -109 к.с (поне по доументи).
Компютърът обаче не го смених.
Въпрос???? Колата се кара предимно на газ.Разговарях с познати,казаха ми че при работа на газ нямало значение какъв е компютъра.Аз донякъде не мога да се съграся с това,тъй като компа освен че, определя броя на циклите на впръскване на инжекторите,определя и ъгъла на запалване при съответните обороти и натоварване.
Интересно ми е и вие какво мислите по въпроса.
Понеже ми изпадна на изгодна цена комп от 460 -102 к.с се чудя дали да го вземам.
Ако сложа този комп, ще има ли някаква промяна в динамиката на колата и разхода ПРИ РАБОТА НА ГАЗ?
Все пак това 480 от което свалих мотора вървеше като самолет.Но да речем че и скоростните кутий са с различни предавателни числа. :roll:
На газ компа ти трябва само за искрата.
Ако си с газов енжекцион който взема сигнал от компа на колата вече работата отива на зле.
Ще ти трябва оригиналния комп и пренастройка на ГИ.
От написаното от теб разбирам че си с конвекционална и колата се движи
така че смени компа и по принцип ще добиеш повечко мощност но колко зависи и от регулировката на газовата.
Ама като ги знам нашите газаджии бедна ти е фантазията на какви изпълнения съм се натъквал. Big Grin