Волво Клуб - България

Full Version: Съвет за хидравлично масло.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги, понеже маслото в резервоарчето е на минимума, та трябва да купя и да долея.Гледам, че в книжлето на Волво пише да се слага WSS M2C204-A или негов еквивалент.Кои хидравлични масла са му еквивалентни на това, че във Волво продават само разфасовка от 1л., а на мен ми трябва по-малка разфасовка.

Благодаря предварително.
Спецификацията е Ford WSS-M2C204-A, можеш да го търсиш като за Форд. Аз не знам някой да продава по малки разфасовки от литър.
joro74 Wrote:Спецификацията е Ford WSS-M2C204-A, можеш да го търсиш като за Форд. Аз не знам някой да продава по малки разфасовки от литър.
Хм, тук по разните вериги продават и по 350 мл, но са си за ширпотреба и без никакви спецификации по тях, та не ми се иска да рискувам!

Явно ще трябва да ходя във Форд да питам, дали нямат нещо по-малко...

Благодаря все пак.
В Мото Пфое ми продадоха, около половин литър за 8 лева. За справка литъра се продаваше за 36лв до колкото си спомням. В наличност се водеше 200мл. Трябва да се провери при официалния представител на марката в Канада, може да има някакво останало количество от някой ремонт Wink
За да не пускам нова тема - от къде го губи маслото?
При мен изпуска от капачката, не знам дали уплътнението не е в ред или прави някакво налягане и прелива. Нивото на "щеката" го спазвам, не препълвам. Идеи?... че като не бърша казанчето редовно става голяма мизерия

Преди 3 години си купих една тубичка 1л. от Волво дилър в Дания и от тогава съм "изхарчил" около 7-800мл, купи една литровка да си имаш, то няма срок на годност Smile Друг начин за "по-малка разфасовка" е като влизаш за сервиз да им кажеш да ти долеят до МАХ.
bg_tiger1978 Wrote:В Мото Пфое ми продадоха, около половин литър за 8 лева. За справка литъра се продаваше за 36лв до колкото си спомням. В наличност се водеше 200мл. Трябва да се провери при официалния представител на марката в Канада, може да има някакво останало количество от някой ремонт Wink
Тц, вчера ходих да си купя свещи(72 кинта комплекта)и продават само по литър.На всичкото отгоре ми казаха, че след като долея 100-на мл най-вероятно повече няма да ми трябва :lol:
В крайна сметка, ако не намеря по-малка разфасовка, като ходя за смяна на маслото след 2 седмици, ще кажа да ми долеят, пък дано не го таксуват като 1 час работа(130 кинта без такси).
marto4kata Wrote:За да не пускам нова тема - от къде го губи маслото?
При мен изпуска от капачката, не знам дали уплътнението не е в ред или прави някакво налягане и прелива. Нивото на "щеката" го спазвам, не препълвам. Идеи?... че като не бърша казанчето редовно става голяма мизерия

Преди 3 години си купих една тубичка 1л. от Волво дилър в Дания и от тогава съм "изхарчил" около 7-800мл, купи една литровка да си имаш, то няма срок на годност Smile Друг начин за "по-малка разфасовка" е като влизаш за сервиз да им кажеш да ти долеят до МАХ.
Колега, маслото имаше срок на годност(2017 пишеше на бутилката).
Иначе при мен не тече от никъде - нито от казанчето, нито от помпата, нито от друго място.
Според човека във Волво, дето работеше на щанда за части, с времето маркучите по линията се разширявали и така нивото намалявало.Така ми каза той де!

При мен рядко(1-2 пъти месечно) се случва да притрака помпата след запалването за секунда или две.Моят майстор, при който вече ще поддържам колата, каза, че помпата е започнала да поема въздух при запалването заради по-ниското налягане на маслото, пък дали е така :roll:
Аз пък съм купувал от МП хидравлично масло, през 1996, когато имах Форд и е малко шише - 350 или 330мл. Даже още седи в мазето, ако не се скапва от времето да го подаря на някой.
Нали уж по програма не се сменя, т.е. е "безсмъртно", затова съдя, че няма срок на годност...