Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с радиатор S40 Td
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
вчера си сменях вентилатора на климатика(който странно защо се намира от въшната страна, от към бронята) и забелязах някакви мокри петна по самия радиатор отвънка.Когато натиснах с ръка голямата тръба в центъра на радиатора отгоре, няколко капчици antifreeze излязоха от самия радиатор,някъде от средата на питата,по към пасажерската страна.Днес покарах малко така, антифризът не намаля видимо в разширителния съд, колата не е загрявала(съдя по показанията на таблото,все пак съм карал не повече от 20тина км).Когато спрях и тествах климатика, забелязах,че от въпросната страна на радиатора пръска течност(този път от към страната на мотора,можеби защото вентилаторът я духа на там).
Въпросът ми конкретно е,дали самият радиатор не е разделен на 2 - една част за климатика,а другата за двигателя(питам ви,защото искам да стигна с тази кола до магазинчето на БНгруп, за да си купя нов радиатор, и ако проблемът е само в климатичната част,можеби мога да карам).
Втората питанка ми е - дали след смяната с нов радиатор ще трябва да пълня с фреон климатичната инсталация отново.
И последно,но не на последно място - Гореспоменатата фирма ми предлага китайски радиатор за 170 лева.Какво мислите?До колкото разбрах има 1 година гаранция.

благодаря ви за вниманието!
Поздрави
Радиаторът за климатика е отделен от този за антифриза.И моята перка е от към бронята.Мисля че китайски радиатор не си заслужава.Ти нещо китайско качественно виждал ли си колега.Аз не.Поздрави Wink
vil4an76 Wrote:.....Ти нещо китайско качественно виждал ли си колега....
СПАМ... не съм виждал, но знам едно такова нещо... Великата Китайска Стена :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ... Надявам се скоро и качествено Волво да излезе от там :lol:
bg_tiger1978 Wrote:
vil4an76 Wrote:.....Ти нещо китайско качественно виждал ли си колега....
Надявам се скоро и качествено Волво да излезе от там :lol:
А дано Wink
vil4an76 Wrote:
bg_tiger1978 Wrote:
vil4an76 Wrote:.....Ти нещо китайско качественно виждал ли си колега....
Надявам се скоро и качествено Волво да излезе от там :lol:
А дано Wink
А дано, ама надалиSmile
Няма нищо лошо в китайския радиатор и ще ти служи безпроблемно.