Волво Клуб - България

Full Version: Смяна на гумите.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Да отворим една сезонна и сигурно не веднъж дъвкана тема. Или кой кога мисли да ги сменя (гумите).
Мен вече ме сърби крика да ги почвам, но като погледна календара и си сядам на *.
Обаче в прогнозата за времето не виждам минуси за Плевен, снега е само по планините, и ...... мисля да се преобувам.
Някой друг бързак има ли?
аз ще ги търкалям поне до края на Март, а трябва и джанти да изправям че едната има видим о подбиване на борда от красивите ни лунни пейзажи
Според мен, при температури под 10 градуса е по-добре със зимните гуми, дори и при липса на сняг.
За сега не мисля да бързам да ги сменям - може би началото на април. И без това карам предимно сутрин и вечер, а по това време температурите са около 2-3 градуса.
Двадесет и втори март - кат пукне пролетта.
И аз нямам търпение да ги сменям с летни и се чудя... при мен кофтито е,че имам един чифт джанти само- оригиналните ми 17'' Волво.. и ще трябва да свалям от тях зимните и да слагам в/у тях летните Sad
Направо ме е жал да гелдам как Continental- а си отива, уж са здрави ама все пак....Много зле, една зима да съм подготвен с хубави гуми и кола и да няма сняг Big Grin

п.п. Наистина е по-добре да се кара до под 10 градуса със зимни гуми. Вече при над 16-17 градуса нещата стават кофти за гумите- омекват, остават по асфалта...абе заминават си.

Поздрави!
Края на март, началото на април, според синоптичната прогноза.
Аз вчера свърших тази работа.
gramov Wrote:Да отворим една сезонна и сигурно не веднъж дъвкана тема. Или кой кога мисли да ги сменя (гумите).
Мен вече ме сърби крика да ги почвам, но като погледна календара и си сядам на *.
Обаче в прогнозата за времето не виждам минуси за Плевен, снега е само по планините, и ...... мисля да се преобувам.
Някой друг бързак има ли?
Ванка, то при амплитудите по вашия край , където денем е +30 а вечер 0 градуса по Целзий едва ли има голямо значение кога се преобуваш, вземи в предвид и казаното от Калин, ако караш основно сутрин и вечер Wink
И аз миналата седмица сложих летните, мислех до средата или края на март да съм със зимните, ама ми се налага средата на март да заминавам за Германия и прибирането ще е най-рано лятото, та си викам да не шлайфам излишно чисто новите си зимни гуми на прибиране от там, там и без друго колата предимно ще стой, а на отиване го дават дъждовно и около 3-15 градуса по целия път до където отивам, така че ще си карам с летните от сега до ноември.
Рано е още за летните гуми. Аз моите ще ги слагам чак като стане сутрин около 7-8 градуса. Тази сутрин в София беше -2, а с летни гуми при тези температури си е опасно!
Pages: 1 2 3 4