Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с газовата уредба на Волво 440
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Така имам проблем с газта от скоро.В ниските обороти като съм на газ почва да тресе и гаснее. Ходих на майстор прочисти ми там 1 работа,пак не се оправи.Каза ми че е от мембрана.Обаче вчера и днес до обяд ми вървеше перфектно,докато не почна пак да гасне.Изфорсирах я пред нас и на тихите обороти си работише ок-за кратко.Искам да попитам някой ако е имал същия проблем да ми каже от какво е.
Благодаря предварително!!!
Неправилна настройка на газовата беше проблема при мене. Като за начало си смени въздушния филтър.
Колега , толкова много са факторите за тези обороти че ти е бедна фантазията . Трябва да се гледа на място и да се настройва , може да е стъпков мотор , ламба сонда - защотото от нея се контролира стъпковият мотор...Всичко е тестване .При мен проблемът се оказа от Бобината - смених я с друга , а на Ламбда сондата сложих симулатор и всичко си заспа .
колега,ламбдата не оказва ли влияние само за обогатяване/обедняване на сместа(Времето за което трае един импулс на инжекторите) или има пряка връзка със стъпковия мотор?
Количеството въздух за изгарянето единица обем бензин и газ е различно.
Отработените газове са с различен състав от там компа чете други данни чрез ламда сондата
различни от тези за които е настроен и се опитва да влезе в някакви граници но не успява и се започва едно тресене
дигане на оборотите гаснене и каквото се сетиш.