Волво Клуб - България

Full Version: крушки, лупи...помагайте ?!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, колеги !
Извинявам се за новата тема, която по някакъв начин се повтаря с една друга, която пуснах преди време ! Ако има някакъв проблем, нека след като получа отговори на въпроса ми, да я премахнате, няма проблем !
Въпросът ми е следния : реших да слагам от лупите за вграждане в рефлекторни фарове. Проблемът който ме мъчи е следният - тъй като Волво-то ми е 97-ма година и си е със старите фарове, аз реших да не взимам от двусекционните, а да си остана с старите и да вградя в тях лупите. Само, че не съм сигурен с каква крушка работят, сегашните ми фарове (понеже не ми се е налагало да сменявам крушка до сега) :roll: До колкото знам съм с една за дълги и за късите, та ще ми трябват такива лупи, които като ги сложа да ми работят със същата крушка, с която съм по принцип. Не ми се иска да става така, че като сложа лупите да работят само на къси или само на дълги. С една дума искам като са лупи да са и къси, и дълги. Big Grin До колкото знам лупите за вграждане, които са работят само с крушки H1 и ако си взема такива би могло да се окажа само с дълки или само с къси хаха, бутнете по едно рамо, защото не съм много компетентен по тази тема с ''тоците'' :oops: Надявам се да ми помогнете със съвети, препоръки и каквото и да било то полезно ! Smile
След като си с едносекционен фар най-вероятно си с крушка Н4 (къци-дълги). Купуваш си лупи с основа за Н4 ,а крушката вътре ще е Х1(ксенонна или халогенна) но това да не те притеснява. Самата лупа има пластина която измества фокуса за къси и дълги.
успех.
Това гледам и аз, колега ! Тъй като лупите, които гледам са би-ксенон, но се пообърках защото видях, че пише би-ксенон за къси и дълги пък лупата работи с крушка H1, която е само за къси или само за дълги, ако не греша. А тя самата лупа е направена така, че с крушка H1 да прави и дълги, и къси. Е колега, благодаря за отзоваването (bow) . Ако има други колеги, компетентни по този въпрос, нека споделят ! Благодаря Smile
Koлега така е както ти казах, слагал съм на три, четери други марки коли.
benjito Wrote:Koлега така е както ти казах, слагал съм на три, четери други марки коли.
Разбирам, колега..изясниха ми се нещата, крушката, която е в лупата си е H1, тя не променя светлината, просто самата лупа играя ролята за разпръскване на светлината, следователно къси, дълги ! Сега остава да се залавям с практическата част след като набавя необходимите материали. Тъй като каза, че си слагал, би ли ми препоръчал някакъв комплект или от къде да ги взема, в смисъл ти от къде си ги набави ?! Защото на мен ми се иска да лупите да са с Angel Eyes и гледах из нета разни нещица, но ако ме ориентирате на някъде ще е още по-добре. Благодаря ! Smile
Заповядай <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bktuning.bg/categories.php?CategoryID=173">http://www.bktuning.bg/categories.php?CategoryID=173</a><!-- m -->
дано съм бил полезен
Колега Agressor, като направиш промените ще споделиш ли с 1-2 снимки какво се е получило? Любопитен съм как ще изглежда, какъв ще е ефектът при осветяването на пътя и кои са специфичните особености при този монтаж. Друго нещо, което се чудя е дали не трябва да се смени и стъклото на фара с кристално (напълно прозрачно, без линиите за пречупване на светлината)?
Колега benjito, благодаря много за съвета Smile , Omikron, колега като набавя необходимите елементи и ги сглобя, с удоволствие ще споделя крайният резултат. А що се отнася за стъклото - има два варианта, единият е да се изпили стъклото, а другият евентуално е кристалното. Но мисля, че който колега е направил номера с лупите, не е останал разочарован ! Smile