Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със въртенето на волана..
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Здравейте колеги, за съжаление създавам нова тема отново заради появил се проблем. Sad Днес вадя кораба и усещам,че волана се усеща малко по тежък, викам сигурно така ми се струва.. Тръгнах и когато се наложи да завъртя малко-повече волана осъзнах,че има нещо като леко "запецване" и в двете посоки на въртене на волана.. Усеща се като че ли се опира някъде и трябва повече сила за да се дозавърти... и в двете посоки е така! Окей, тръгнах карах внимателно и следващото нещо което осъзнах,че когато навъртя волана до след това положение,което споменах по-горе, не може сам да се изправи след завоя...Волана спира точно на това място иска да се намеся за да го изрпавя... Cry Незнам как по-добре да го опиша,май трябваше да снимам клип... Като цяло е много кофти, с 2 думи има някакви сектори във въртенето на волана в които е дооста трудно да завия (особено за една ръка) до скоро не беше така...Първото нещо което направих беше да проверя хидравличната течност. Проверих я на изгасен двигател и беше до чертичката FULL . Доста страннен проблем, някакви предложения колеги? При някои случвало ли се е? :|
Направо ми е зор да го въртя с една ръка в момента... Ужас

Благодаря предварително!
Да не ти заминава хидравликата? Я пробвай с пълна газ на място да завъртиш от край до край ...
bell Wrote:Да не ти заминава хидравликата? Я пробвай с пълна газ на място да завъртиш от край до край ...

На място с газ не съм пробвал, ще пробвам, но има друго...В движение при по високи обороти е същото...
Ванка , провери си също пистовия ти ремък дали е добре обтегнат.Ако е хлабав , помпата може да не се развърта хубаво и да ти прави мизерии , а ремъка да приплъзва по ремъчното колело.
Значи, сега проверих на място на около 3000 об. същата работа... Щом и при такива обороти е така съмнява ме да е от ремъка Момчиле, но ще проверя да..
Колега имах същия проблем само че на 460 и се оказа рейката първо смених хидравличната помпа но не беше от нея и си я върнах и взех рейката като я смених се оправи и причината поради която ми затягаше беше, че скъсах носач и се изриви нещо вътре по рейката. Не казвам, че и на теб рейката ти е за смяна, но е много вероятно да е от нея Smile
Ах, това ми звучи сериозно като цифра.... Sad
Аз мисля,че е каре на волана!Пръсниго със спрей за ръжда и пробвай!
чочко Wrote:Аз мисля,че е каре на волана!Пръсниго със спрей за ръжда и пробвай!
Имаме познал верния отговор :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Гаранция че е каренцето на волана, просто е клеясало в едната посока, най-добре става като се свали, но някой път и на място се получава с WD40:!:
ico850 Wrote:
чочко Wrote:Аз мисля,че е каре на волана!Пръсниго със спрей за ръжда и пробвай!
Имаме познал верния отговор :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Гаранция че е каренцето на волана, просто е клеясало в едната посока, най-добре става като се свали, но някой път и на място се получава с WD40:!:


Моля се да е правилният отговор това!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
А някои може ли да ми даде някаква информацжия как да се оправя с тази операция ако не е проблем колеги? И после ще споделя какво се е случило

Благодаря предварително!!
Pages: 1 2 3 4 5