Волво Клуб - България

Full Version: Не ми работят уредите на таблото
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Привет колеги,
Появи се следния проблем - качвам се след работа в колата, паля и гледам, че стрелките на оборотомера, температурата, горивото и скоростомера не помръдват, иначе осветлението на таблото работи. Също така е изчезнал часовника и километража. Къде да търся проблема, бушон или нещо друго?
blacky Wrote:Привет колеги,
Появи се следния проблем - качвам се след работа в колата, паля и гледам, че стрелките на оборотомера, температурата, горивото и скоростомера не помръдват, иначе осветлението на таблото работи. Също така е изчезнал часовника и километража. Къде да търся проблема, бушон или нещо друго?

Коя година е колата?
1998
Имах преди време подобно преживяване с едно V50.
Пробвай да откачиш акукулатора за няколко минути - при мен подейства и таблото се ресетна, после нямаше проблем.
mevdo Wrote:Имах преди време подобно преживяване с едно V50.
Пробвай да откачиш акукулатора за няколко минути - при мен подейства и таблото се ресетна, после нямаше проблем.

Пробвах го, но без резултат.
По скоро се губи някое захранване според мен.
Бушона в червено от бушоните при двигателя захранва таблото.
Всички бушони при двигателя са здрави, остава да е някой в купето.
blacky Wrote:Всички бушони при двигателя са здрави, остава да е някой в купето.

Довечера ще разгледам схемите, и ще ти пусна някоя картинка кое къде да премериш.
В купето са само бушоните за подсветката на таблото. Бушона за захранване уредите на таблото захранва контролера на централното заключване и осветлението в купето. Това табло е нанизано върху конекторите и понякога се размества. Може да пробваш да му разхлабиш винтовете и да го разклатиш.
Pages: 1 2