Волво Клуб - България

Full Version: Нова газова уредба
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте колеги.Настъпи времето и аз да сложа газова уредба на Волвото. Тук идват и колебанията,затова се обръщам към вас , за да получа помощ от опита ви.Колата ми е S40 1.8 115 коня с автоматична 4 степенна скоростна кутия.Помогнете с мнения ,коя марка газови уредби отговаря най-добре за модела и марката,дали изобщо може да се сложи газ без да пречи на автомата за смяна на предавките,място където най-добре и качествено да извършат услугата?Да отбележа,че съм от София.Много бих се радвал ако ми помогнете с избора.Благодаря. Smile
Вчера сменях горивен филтър на Газовия инжекцион и се разговорихме с газмена който ми е колега и приятел.Хубавите инжекционни системи в момента са около 1200 лева(за четири цилиндрови мотори). Като цена си е височка, но за сметка на това по-малко проблеми в последствие.Аз съм с Ловато, компютъра е Easy Fast. За почти 5 години съм сменял 2 пъти горивен филтър(около 60000 км.).Съвсем спокойно може да си газифицираш колата.
някъкъв сереиз да препоръчаш.Защото най-важно е майсторлъка?
Иначе като марки се спрях на 3-Бердолини,Фобос и Ловато.Сега почва голямото избиране и мислене коя да е Smile
За София нека ти помогнат колегите! Фобос е Българска марка с три режима на каране.Има из газ-темите писано за Фобос.
Да ,разгледах надолу всички теми.В крайна сметка избрах фобос 1,в понеделник отивам да ми я газифицират на Долни Богров.После ще разправям за впечатления Smile
Колега чети тук:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=28&t=19091">viewtopic.php?f=28&t=19091</a><!-- l -->
Благодаря за темата, която прати.Прочетох я внимателно и си извадих записки за това какво да гледам.
Колеги,монтирах най-накрая Фобос-1 ,няма да правя реклама на сервиза аз съм доволен ,като първи впечатления и колата върви без прекъсвания (след като смених свещите,а те бяха за смяна). Има бордови компютър до скоростомера,отчита количеството на бензин не със стрелка а чертички,който се смаляват в зависимост от изхарченото.Най-отгоре се намира позицията която указва колко километри ми остават докато изхарча горивото.Въпросът ми е след като карам колата от сервиза за проба и до вкъщи САМО НА ГАЗ защо на компа ми намаляват километрите ,който ми остават и чертичките спадат?При положение ,че не би трябвало да близва бензин.В крайна сметка след време ще почне да мига отгоре резерва,а аз ще съм с повече от 1/2 резервоар. Компютъра ли се шашка,който има впечатления ще съм благодарен да изрази мнение.
Привет danny83,
не съм много компетентен, но съм бил свидетел на същото "явление" при друга марка. Обяснението беше следното: двигателя работи, колата върви и харчи гориво, но борд компютъра не знае, че харчи газ, а си мисли че е бензин и съответно отчита намаляване на горивото. Между другото, когато газифицирах моята кола /S60, 2.4, 2009г/, ме предупредиха, че ще поставят нещо допълнително към компютъра, за да не се шашка борд-компютъра докато работи на газ. Убийте ме, но нито разбирам, нито съм присъствал на монтажа и не знам какво са сложили в повече, но факт е, че стрелката на бензина не помръдва, а борд компютъра си дава адекватни данни.
P.S. Да отбележа, че съм с LandiRenzo - ако изобщо има значение.
Pages: 1 2 3