Волво Клуб - България

Full Version: Централно задна врата-помощ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,от известно време имам следния проблем: едната ми задна врата не се отключва,като всички останали си работят нормално.
Чува се щракване,но пръчицата не се вдига нагоре,налага се с ръка да я дърпам.Пръсках с течна грес отгоре-никакъв ефект.Интересното е че ако е раздвижа няколко пъти ръчно,после 1-2 пъти сработва централното,и после пак същата бира.
Кажете как да я разглобя/първо как се маха кората/,и какво мога да направя,че не ми се купува нова,кой знае колко пари ще еSad
Моята е така от 4-5 месеца... ту работи ту не... бих се радвал да прочета нечий компетентен отговор! Smile
Според мен трябва да се почисти аз свалях предна лява кора и се хванах за главата то се наслоил прах то... пръсках със ВД40 лек ефект и до там сега задна дясна прави проблем.Имаше тема във която имаше схема на разглобяване на вратите ако не се лъжа Smile
Колеги най вероятно машинката трябва да смени. С нова ще е скъпичко Но. Има универсални машинки които добре заместват оригиналните намират се от 5 - до към 15 лв.бройката из нета. Ако сте сръчни и сте виждали как се монтира няма да имате проблеми с монтажа.
Аз работя в един сервиз на Чаталджа -Варна и при мен услугата варира между 30-35 лв крайна цена в зависимост от сложността.
Надявам се да съм помогнал. Питайте ако съм пропуснал нещо.
Имах същия проблем със задна дясна.Каот се напечеше колата вървеше,но не всеки път.А на сянка изобщо не работеше.При В40 има една тапа на самата врата и я махнах и прокарах с дългата червена тръбичка и WD40 обилно във всички посоки ръсих,където можеше да попадне и да завъртам.Без да гледам,понеже и нищо не се вижда също така самите конектори на бутоните за затваряне,където отчита също ги пръсках и всичко е ок.Това беше преди две години.От тогава нямам ядове.Пробвай по този начин първо.Това ти е най-евтиния вариант.Дано да е от това.Другия вариант - влизаш в разходи.
Успех
механичен или електрически проблем. При първия най-доброто е сваляш бравата,промиваш я във вана с бензин (или ултразвук Big Grin ) смазваш и свиркаш.Ако са тоци - търсиш къде изтичат електроните Wink
Между другото /малко извън темата/, преди 2-3 месеца аз напръсках моите ключалки точно с WD40. През отвора, в който се вкарва ключа. Голям к--р изядох. След една седмица гледам вратите отдолу, по ръба направо цъфнали. Ламарината както е била фабрично огъната, сега се е отворила и боята по нея е отлепена. Явно WD40 се е стекъл в долната част на вратата и е взаимодействал с ръждата там /която не се виждаше, но явно е съществувала/. И сега май ще трябва да оправям с кит и боя щетите. Така че, имайте предвид, че WD40 е препарат който е предназначен за почистване на окислени повърхности и най- вече на ръжди. Затова стана и белята при мен. Това между другото.
Иначе и аз го имам проблема с неотключването на вратите, когато е студено времето. Когато е топло нямам проблеми. Така е вече 5 години. След намесата с въпросния препарат нямаше подобрение. Само ядове Smile
И при мен беше така през зимата,особено в по-студени сутрини. Налях масло през отвора на палеца и като че ли тези случаи понамаляха. Но проблемът изчезна напълно едва когато времето се стопли,даже от много време напълно бях забравил за това - тази тема ми го припомни.
При мен се заключи днеска предна дясна врата ( до шофьора) и не можах да я отключа 1 час си играх, палеца ту излиза ту не излиза .И от вътрешното копче пробвах не искаше и от ръчката пробвах не искаше и от вънка и от вътре никъде нищо.Колата е S60 2003 d5 не знам какво да я правя от къде да започна Sad