Волво Клуб - България

Full Version: Премигване на лампата за изгоряла стоп крушка
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте,
От известно време започна да ми примигва индикацията на таблота за изгоряла стоп светлина при натискане на спирачката. Всички крушки са здрави и светят, но индикацията си мига, т.е. не светва за постоянно когато натисна педала на спирачката. Стоп светлините светят а индикацията примигва. Мисля, че се получава при по-висока външна температура. От какво може да е? Сензора за изгоряла крушка? Някой да се е сблъсквал с такъв проблем?
От крушките или фасунгите е. Засича се консумацията на крушките, при скапани крушки и клеясала фасунга се получават такива неща.
Wizard S40 Wrote:Здравейте,
От известно време започна да ми примигва индикацията на таблота за изгоряла стоп светлина при натискане на спирачката. Всички крушки са здрави и светят, но индикацията си мига, т.е. не светва за постоянно когато натисна педала на спирачката. Стоп светлините светят а индикацията примигва. Мисля, че се получава при по-висока външна температура. От какво може да е? Сензора за изгоряла крушка? Някой да се е сблъсквал с такъв проблем?
И аз имах подобен проблем колега.Сменя крушката , друсне някъде , светне индикацията.Замърси се нещо - пак светне.В един хубав ден ми писна , побългарих го , след много сменяне явно фасунгите се разширяват , или крушките са калпави , сложих новата крушка , закърших вътре една клечка от кибрит.Така на всичките стоп светлини , дори на 4-те габарита.И до ден днешен - близо 2 години тая индикация съм забравил че я има. Wink Smile
Благодаря за съветите! Ще сменя крушките и ще се опитам да почистя фасунгите. Интересното е, че по моите наблюдения примигването на индикацията сеслучва като е по-висока външната температура и при по-честа употреба на спирачките. Явно има някаква връзка с разширяване можеби...
Колега, провери и почисти с контактен спрей буксата на казанчето за спирачна течност.
Колеги сагата с примигването на индикацията за изгоряла стоп светлина продължава! Смених стоп машинката на педала и пак нищо... Смених крушките с нови, като много внимателно почистих фасунгите и пак присветва. Забелязах, че когато е нагрято вътре много купето се получава! Помагайте, какво да правя?
Ае брат, ти за коя индикация говориш?Да не става дума за едно пък да се мисли за друго?!
Индикацията която показва за изгоряла стоп светлина. Тази, която светва когато запалиш двигателя и изгасва при натискане на педала на спирачката. Ако не изгасне, означава че има изгоряла стоп светлина. При мен изгасва, но поради някаква причина започва да примигва при натисната спирачка, като обаче стоповете си светят. Както споменах съм сменил крушките (осрам), почистил съм внимателно фасунгите, както и стоп машинката смеиних с чисто нова (тази над педала и се задейства при натискане на спирачката, един обикновен прекъсвач). Питам за съвети и предложения за причината за проблема?
Прегледа ли самите букси.Може и от тях да е проблемът.
Wizard S40 Wrote:Индикацията която показва за изгоряла стоп светлина...
Защо ми се върти че не е само за стоп светлина а за всякакви светлини отзад, май че сработва и при изгорял габарит.
Погледни си третия стоп.При мен на комбито го правеше този номер.Всичко уж свети ама нъцки, гадината светеше преди да я загасиш с педала.Като завалеше дъжд започваше да премигва както го описваш.V40 си имат слабост да изпускат при дъжд вода през третия стоп.Та...когато завалеше започваше да премигва и като се "накваси" хубаво и спираше.Като отварях капака на третия стоп и оправях малко по задния капак, явно съм оправил този проблем без да искам, вероятно е ималко някаква окислена връзка по третия стоп и от тогава няма проблеми.
Pages: 1 2